31. oktoober 2002 kell 7:38

IMFi soovitus võib laene Eestis veelgi odavdada

Laenud Eestis võivad minna veelgi odavamaks, sest IMF soovitas Euroopa keskpangal euroliidu majanduse turgutamiseks intressid üle vaadata.

?Baasintress võib minna veel allapoole,? kommenteeris Eesti Panga avalike suhete juht Janno Toots eilset Rahvusvahelise Valuutafondi IMFi soovitust. ?Ridade vahelt võib juba praegu välja lugeda, et Euroopa keskpank nii ka lähiajal teeb.?

Euroopa keskpanga nõukogu istung, mille päevakorras on intressiarutelu, toimub päev pärast USA föderaalreservi vastavat nõupidamist ehk 7. novembril. Samas võib eurobürokraatia baasintressi alandamist talvele edasi lükata.

Toots ütles intressi alandamise ja Euroopa majandusseisaku kohta: ?Mis see Eesti jaoks tähendab, on ilmselt iseküsimus. Loodan, et eksportijad teevad sellest omad järeldused.?

Majanduskasvu edasilükkumine Euroopas ei pruugi Tootsi kinnitusel oluliselt mõjutada neid Eesti eksportööre, kes müüvad toodangu Skandinaaviasse. 'Soome ja Rootsi on muu europiirkonnaga võrreldes paremas seisus,' ütles Toots.

IMFi hinnangul ei kasva eurotsooni majandus aasta viimastel kuudel rohkem kui 0,75 protsenti, seega vähem, kui lubas eelmine IMFi prognoos, mis oli 0,9 protsenti. Samas alandas IMF ka eurotsooni järgmise aasta kasvuprognoosi 2,3 protsendilt 2 protsendile.

Hetkel kuum