Ülo Toomsalu • 4. november 2002 kell 6:19

EPL: Suusareisid tuleb broneerida varakult

Suusareisile sõitvatel inimestel on mõttekas teha reisiplaan valmis võimalikult varakult ja reis kohe broneerida.

?Alpi suusakeskustes broneeritakse hea asukohaga hotellid umbes aasta ette,? ütles Alpiexpressi juhatuse liige Renee Tuul Eesti Päevalehele. ?Meie klient kes on teadlik suusataja, broneerib suusakeskuse juba augustis-septembris. Selliseid kliente on meil umbes kaks kolmandikku.?

Alpides on ilmselt Euroopa ?odavaim suusakilomeeter?, sest radade valik on oluliselt suurem kui Skandinaavias, lisas ta.

?Kus hooaeg ei ole alanud, sinna saab soovija sõita kas või homme,? ütles Reisieksperdi tegevdirektor Sven Lõoke. Kuurortide valik on päris suur ja kataloogist saab valida neid üle kogu Euroopa.

Lõokese sõnul on iga aastaga suusareiside arv kasvanud vaatamata sellele, et paljudes kohtades on majutuse hinnad viimase 10 aastaga kallinenud 2-3 korda.

Scandinavian Toursi direktor Roman Hagi ütles, et eelmisel nädalal broneerisid nad umbes 40 suusamaja. ?Meil ei ole järjekordi, meil on küsimus selles, kas kohti on või ei ole. Meie süsteemis on kõvasti üle 10 000 maja ja aastavahetuseks hakkavad majutused otsa saama,? lisas ta.

Enimmüüdud on Tuule sõnul hooaja tippnädalad - aastavahetus, koolivaheaeg, vabariigi aastapäeva nädal jne. Sellistele reisidele pole enam kohti saada.

Hetkel kuum