Raivo Sormunen • 19. november 2002 kell 22:00

Deutsche Bank kiskus telekome alla

Kui esmaspäeval oli Euroopas börsidel telekomisektor turu ülesvedajaks, siis eile tõi ta jälle börse allapoole.

Maaklerite sõnul oli ühelt poolt tegu kasumivõtmisega, teisalt oli süüdlaseks aga Deutsche Bank, mis teatas et soovitab aktsionäridel nii Alcateli kui Ericssoni aktsiaid müüa. Panga kõige pessimistlikuma stsenaariumi kohaselt, mille alusel langeb Ericssoni käive, marginaalid ja tugevneb konkurents, peaks aktsia õiglane hind olema null ning kõige optimistliku majanduskeskkonna korral 13,20 Rootsi krooni. Hinnasihi seadis ta sinna vahepeale. Täpsemalt 5,70 Rootsi kroonile. Nii Ericsson, Nokia kui Alcatel kaotasid eile oma hinnast keskmiselt 4.

USA börsid alustasid eile langevalt. Põhjuse andis jaekaubanduses tegutsev Home Depot oma nigela neljanda kvartali käibeväljavaatega.

Makromajanduse poole pealt tuli eile uudis, et USAs tõusid oktoobris hinnad 0,3. Kuna möödunud nädalal üllatas USA negatiivselt oma kõrge tootjahinnaindeksiga oli antud suurusmastis tarbijahindade tõus turgudele rahustuseks. Aastaga on hinnad kasvanud USAs 2.

Dow Jones tööstuskeskmises oli suurima löögi all maailma suurim majapidamistarvete müüja Home Depot , mille aktsia liikus tund peale avanemist 25 dollaril ehk ligi 13 miinuses. Kuigi kompanii teatas eile hommikul oma III kvartali tulemused, mis ühtisid turu prognoosidega mainisfirma finantsjuht, et neljandas kvartalis peaks vähemalt aasta aega tegutsenud poodide käive langema võrreldes möödunud aasta sama perioodiga 3-5. Huvitav, et selline uudis tuli päev peale seda, kui ta konkurent Lowe`s tõstis oma kasumiprognoosi, usus et kodumajapidamise turul on näha paranemismärke.

Hetkel kuum