Ülo Toomsalu • 27. november 2002 kell 6:02

EPL: Kruiisisadam teenib Saaremaale lisamiljoneid

Tallinna Sadam kavandab Saaremaale Mustjala valda kruiisisadamat, mis kasvatab saart külastavate turistide arvu kümnete tuhandete võrra.

ASi Tallinna Sadam turundusdirektor Erik Sakkov ütles, et praeguste plaanide kohaselt loodetakse esimesed laevad uude kruiisisadamasse meelitada juba 2004. aasta hooajaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sakkovi sõnul tähendab kruiisisadama ehitamine kümnete uute töökohtade tekkimist Mustjala valda. Tekib vajadus tolliametnike, piirivalvurite, sadamaterminali töötajate, koristamisteenuste osutaja ning kaimadruste järele.

Saare maavanem Jüri Saar ütles, et seda, kui suuri summasid võiksid turistid tänu uuele sadamale Saaremaale jätta, on raske öelda. ?Kruiisisadama saamine on olnud meie ammune soov,? lausus Saar.

Maavanema sõnul peavad kohalikud omavalitsused ja maavalitsus hakkama sadamaprojekti käivitudes pead murdma selle üle, kuidas turiste vastu võtta ning millistele turismiobjektidele neid suunata. ?Maavalitsus ja kohalikud omavalitsused peaksid hoolitsema selle eest, kuhu ehitada uusi teid või millistele turismiobjektidele turistid suunata,? lausus Saar.

Erik Sakkovi sõnul võiks hooaja vältel Saaremaa kruiisisadamat külastada 30-40 kruiisilaeva. Samuti on võimalus uue sadama kaudu käima panna liinireisid näiteks Rootsi, Soome ja Lätti.

Seda, kui kiiresti tasub 70 miljoni kroonine projekt ennast ära, ei osanud Sakkov täpselt öelda. ?Tegu ei ole kiiresti tasuva investeeringuga,? lisas ta.

Sakkovi sõnul võiks arvestada, et Saaremaa kruiisisadamat külastavate laevade peal on keskmiselt tuhat turisti.

?Kui arvestada, et aastas külastab sadamat 30-40 laevatäit turiste, on tegu päris kopsaka rahasummaga. Saarlastel tuleb ainult välja nuputada, kuidas see raha turistide taskust endale meelitada.?

Hetkel kuum