Ülo Toomsalu • 16. detsember 2002 kell 5:59

EPL: Võimuliit üritab seadustada munitsipaalpolitseid

Keskerakond tahab homme Riigikogus teoks teha oma ammuse idee ja seadustada munitsipaalpolitsei loomise ja tegutsemise õiguslikud alused.

Lõpphääletusele pandava eelnõu järgi kuulub munitsipaalpolitsei moodustamine, rahastamine ja koolitamine kohaliku võimu pädevusse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Endise politseiniku Koit Pikaro algatatud eelnõu teeb linnapolitseinike põhiülesandeks avaliku korra tagamise ega luba neil osaleda kriminaalmenetluses või jälitustegevuses.

Keskerakonna survel kirjutati munitsipaalpolitsei loomine juba jaanuaris kaksikliidu koalitsioonileppesse. Sama näeb ette ka kohalike valimiste järel sõlmitud Keskerakonna ja Reformierakonna Tallinna võimulepe.

Abilinnapea Rein Lang tunnistas oktoobri lõpus, et munitsipaalpolitsei küsimus oli läbirääkimistel kõige raskem punkt Reformierakonnale, kes pakkus alternatiivina linnavahtide süsteemi väljaarendamist.

Munitsipaalpolitsei asutamise plaani on teravalt arvustanud isamaaliitlane Jaana Padrik, kelle väitel hakkavad põrkuma riigi- ja munitsipaalpolitsei huvid ning funktsioonid.

Hetkel kuum