Ülo Toomsalu • 20. detsember 2002 kell 6:49

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Eesti Post juhtkond sorteerib jõulude ajal postikeskuses kirju, et vältida kirjade hilinemist ja töö kuhjumist.

Mootorsõidukiaktsiis kaob 1. jaanuaril ja importijad võidavad tuhandeid kroone, mistõttu võib autode hind alaneda. Enim kukub kasutatud autode hind.

Eelmisel nädalal riigikogusse saadetud uue tarbijakaitseseaduse eelnõu järgi vaatavad tulevikus klientide kaebuseid läbi sõltumatud kolmeliikmelised komisjonid.

Järgmisest nädalast hakkavad Tallinna tänavail inimesi sõidutama kaks uue tehnoloogia järgi valmistatud trollibussi, jaanuaris lisandub neile veel kaheksa samasugust.

Postimees:

Keskerakonna lubatud 500kroonine toetus sunnib tuhandeid Tallinna pensionäre tunglema tundide kaupa linnaosavalitsuste sotsiaalabiosakondades, et kirjutada raha saamiseks vajalik avaldus.

Tuhandeid toitlustamise ja toidukäitlemisega seotud firmasid ähvardab tulevast aastast sulgemine, kui nad ei saa aasta lõpuks vastavat tunnustust või ei esita selle saamiseks vajalikku taotlust.

Edelaraudtee loodab täna avatava Tallinna-Tartu kiirrongiliiniga hõivata kuni viis protsenti kahe linna vahelisest reisijateveo turust.

Ilmselt siseministeeriumi haldussuutmatuse tõttu jääb Eestil saamata miljon eurot (15,6 miljonit krooni) Euroopa Liidu toetusi liitumiseelsest programmist.

Pärnu Postimees:

Eile kogunesid Pärnu Rannahotelli konverentsisaalis Kuressaare, Haapsalu ja Pärnu turismieksperdid, et kuulata Saksamaa spetsialistide hinnangut kolme kuurortlinna plussidest ja miinustest.

Aktsiaseltsil Via Pont, mille omanik on Pärnu linnapea Väino Hallikmägi, lasub kahtlus ümbrikupalkade maksmises oma töölistele, töömehed süüdistavad firmat veel ületundide tasustamata jätmises ja halvas kohtlemises.

Sakala:

Paljud aiapidajad, kes müüsid sügisel oma küllusliku saagi Karksi aktsiaseltsile Karme, ootavad tänaseni juba ammu välja maksta lubatud raha.

Hetkel kuum