Ülo Toomsalu • 31. jaanuar 2003 kell 5:57

EPL: Peaminister Kallas otsustab Seppiku jätkamise täna

Peaminister Siim Kallas teeb täna avalduse siseminister Ain Seppiku ametis jätkamise kohta.

Eile õhtuks polnud Kallas veel lõplikult otsustanud, kas ta jätab Seppiku ametisse või laseb ta lahti. Kallase avaldus peaks valmima lõuna paiku pärast seda, kui ta on kohtunud Seppiku ja koordinatsioonibüroo juhi Rainer Saksaga.

Eesti Päevalehe andmetel on peaministri büroo esialgu seisukohal, et praegu pole veel kindlat tõendit, mille alusel väita, et Seppik teadlikult osales nõukogudevastaste represseerimises.

Eile ei soovinud Kallas otseselt vastata Eesti Päevalehe küsimusele, kas Seppik on olnud aus ja õiglane. ?See on väga keeruline ja tundlik küsimus,? ütles peaminister, kuid lisas: ?Neile aegadele (nõukogude ajale ? toim.) ja otsustavatele inimestele tagasi vaadates on põhjust olla üsna kriitiline.?

Seppik osales Eesti NSV Ülemkohtu liikmena 1985. aastal kolme alaealise vangipanekus, keda süüdistati Tallinnas Balti jaamas asunud punamonumendi süütamises ning nõukogudevastaste loosungite kirjutamises. Praeguseks on selgunud, et KGB lavastas noorukid süütamises süüdi, ning 1995. aastal riigikohus rehabiliteeris nad.

Hetkel kuum