Ülo Toomsalu • 19. veebruar 2003 kell 6:10

PM: Mustamäe suurhaigla ostab tohtreid ministripalgaga üle

Sotsiaalministeeriumi haiglaid lahterdav määrus paneb Põhja-Eesti Regionaalhaigla tohtreid ministripalgale lähenevat sissetulekut lubades üle ostma.

Postimehele teadaolevalt võib Mustamäe suurhaiglasse kutsutavate tohtrite palk küündida ministripalga lähedusse - 20 000-27 000 kroonini kuus. See on arstidele makstavast miinimumtasust ligi neli korda suurem.

«Selge on see, et palka on vaja tõsta, kuid selliste sammudega lööb regionaalhaigla tervishoiu palgapoliitika täielikult segi,» ütles üks tervishoiu valdkonda tundev allikas Postimehele.

Arstide ülemeelitamise põhjus on endise sotsiaalministri Eiki Nestori pisut enam kui aasta tagasi allkirjastatud määrus, mis näeb ette peaaegu kõikide erialade olemasolu Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.

Lääne-Tallinna Keskhaigla ravijuht Kaido Kotkas tõi näitena regionaalhaigla hiljutise soovi saada endale seni teistes raviasutustes töötavaid gastroenterolooge.

Seitsmest arstist koosneva gastroenteroloogia üksuse vanemarst Triin Remmel oli üks neist, keda sooviti endale saada, kuid kes töökoha vahetamisest siiski loobus.

Remmeli sõnul ei näe ta osakondade ümbertõstmisel ja arstide liikumisel haiglate vahel mingisugust mõtet. «Isiklikult arvan, et patsiendid peavad käima ikkagi arsti juures, mitte haiglas,» ütles Remmel.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla sisekliiniku juht Ruth Sepper ütles, et on väär tõlgendada spetsialistide koondumist tervishoiuteenuse korraldamise seadusest tulenevalt kõrgema etapi haiglasse kui üleostmist. «Ega kedagi ju väevõimuga siia tooda,» lausus ta.

Sepperi sõnul ei ole õige rääkida ka ajalooliselt väljakujunenud ravikeskustest, sest sisehaiguste erialade koondamine piirkondlikku suurhaiglasse aitab meditsiini arengule tunduvalt enam kaasa.

Hetkel kuum