Priit Harik • 12 märts 2003

Turvafirma püüab klienti ka internetist

Kui veel mõni aeg tagasi olid turvafirmade kodulehed pigem kontaktinfo edastajad, siis teravas hinnakonkurentsis püütakse luua klientidega otsekontakte ja internetti kasutatakse edukalt kui turunduskanalit.

Eesti suurima turvaettevõtte veeb on maitsekalt kujundatud ning kliendisõbraliku ülesehitusega. Avalehel leiab lisaks turvauudistele selged viited äri- ja erakliendile mõeldud alamkataloogidesse, samuti päised päevakajalisematest teemakäsitlustest.

Pilku püüab tulekustutite reklaam, mis lämmatab erakliendile oluliselt väärtuslikuma sõnumi ? ?koduvalve 0.-?. Loomulikult ei saa tasuta kodu valvamist. Küll aga on langetatud standardvalveseadmete ja liitumise hind null kroonini. Ärikliendile ja jõukamale eraisikule soovitatakse GSM tehnilist valvet. Lisaks valveteenustele tutvustatakse kodulehel ka tugiteenuseid koos selge ja täpse hinnakirjaga

Securitas Eesti koduleht on lakooniline ja tagasihoidliku disainiga. Era- ja ärikliendile tutvustatakse lühidalt ning üldjoontes teenuste iseloomu ning taotletakse otsekontakti huvilisega läbi e-kirja. Elektronkirja saatmiseks on mugavad väljad iga teemaarenduse lõpus, millelt saab huviline saata oma küsimused. Erakliendile lubatakse koduvalvepaketi Direct kliendiks tulles valveseadmeid tasuta.

Kui erakliendile antakse kodulehel ka väike tabel erinevate valvepakettide hindades, kuutasudest ning liitumistasudest, siis ärikliendi alajaotuses vihjeid hindadele ei leia.

Pikemalt võib lugeda aga videovalve- ja läbipääsuseadmetest, ning tööaja arvestuse süsteemist.

Uudistena pakutakse kodulehel pressiteateid, mis iseenesest tegelikult uudised kriminaalkroonikast ja kliendilehte.

Skorpioni kodulehe keskmest leiab kolm kuu aja vanust kriminaaluudist, kus firma töötajad kurikaelte tabamisel olulist rolli mänginud.

Teenustest tuuakse esile autovalvet. Autovalve paketi kohta leiab palju infot, samuti on korrektselt ära toodud erinevad hinnad. Kallist ja kõrgturvalist Voyageri nimelist tehnoloogiat paigaldab aga kummalisel kombel FIE. Eraisikust ettevõtja kohta lisainfo lingil klikates saab teada, et olukord on muutunud ja Eurosat Group OÜ on FIE tööd jätkamas. Tõsiasi, mis peaks ka turvafirma kodulehel alginfona kajastatu olema.

Koduvalve vajajad saavad Skorpionisse saata e-kirja, mille alusel tehakse igale soovijale personaalne pakkumine. Sama kehtib ärikliendi puhul ? hinnakirju ei ole avalikult leida.

Skorpion pakub klientidele veel rahavedu, konvoeerimist, isikukaitset, välisürituste turvamist jms. Uudisena võib Skorpioni kaudu tellida ka turvatöötajate ja turvajuhtide baaskoolitust ning ettevõtete meeskonnakoolitusi erinevates ohuolukordades käitumiseks.

Juba 94 aastast tegutseva turvafirma Tammiskilp koduleht on asjalik ja infomahukas. Selgelt on eristatavad alajaotused era- ja ärikliendile. Avalehel leiab sisuka meelespea tavakodanikule isikuturvalisuse suurendamiseks, samuti nõuanded relvaomanikule, mis sobilik läbi lugeda ka relva taotlejal.

Objektivalvete erinevatest võimalustest era- ja ärikliendile on lisaks sisututvustusele ära toodud ka baashinnad. Tammiskil tegeleb analoogselt suurematele konkurentidele ka patrullteenuse, välisürituste turvamisega, rahaveoga ja ettevõtte turvakontseptsiooni loomisega. Kliendile pakutakse turvakoolitusi ning väljaõppeid personalile tegutsemaks erinevates ohuolukordades.

Huvitav leid on Tammiskilbi raamatukogu. Firma on aastate jooksul üllitanud 11 sõjaajaloolist teost ? alates Eesti sõjaväe ülevaadetest erinevatel aegadel, väejuhtidest, kindralitest ja ohvitseridest lõpetades erinevate väeliikide relvastuse ülevaadetega.

Caesari veebikodu ülesehitus on lihtne ja maitsekas. Üllatab ikoonirea animeeritus ja helid, mis esialgu huvitavad, veidi aega lehel viibides aga tüütavaks muutuvad.

Eestikeelne versioon kodulehest on ilmselt tõlge venekeelsest baaslehest. Konarlik ja puine lauseehitus on kahetsusväärselt sageli ka õigekirjavigadega vürtsitatud.

Firma pakub erinevaid teenuseid, millede kohta ei jagata kahjuks hinnainfot. Kliendiga püütakse otsekontakti saavutada lisainfo lehel asuva automaatse elektronikirja abil. Seejuures jätab väga arusaamatu mulje lisarida ?palun võtke minuga ühendust nii keeiresti nagu võimalik ?, kuhu soovi korral võib ?linnukese? teha. Tekib kahtlus, et kui sellele lisareale ?linnukest? ei tee, käsitletakse tagasiside ja lisainfo palvet kui ? ?võtke kunagi ühendust, kui aega saate?.

Leheküljel leiab viited ka spordiklubidele ja firmadele keda Caesar eduka ettevõttena toetab.

Hetkel kuum