Ülo Toomsalu • 8. aprill 2003 kell 6:14

EPL: Läti pank keeldus Concordia ostmisest

Läti Parex Banka keeldus eile Concordia ülikooli ostmisest, sest peab sellega kaasnevaid riske liiga suureks.

Eelmisel nädalal käisid panga esindajad Eestis Concordia varalist seisu uurimas. ?Pärast hoolikat uurimist selgusid võimaliku ostu tingimused ja panga juhtkond otsustas, et Concordia ostmisega seotud riskid on palju suuremad, kui panga reeglid seda lubaksid,? ütles Parex Banka pressiesindaja Sergey Bardovsky.

Concordia Akadeemilise Ühisuse liikme Kalle Tiiteri sõnul jäi kohtumisel panga esindajatega mulje, et kooli omanik Mart Susi andis lätlastele veidi ilustatud pildi kooli varalisest seisust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ühisuse eestkõneleja Alec Charlesi sõnul on ühisus Concordia Varahalduse OÜ pankroti korral valmis kooli juhtimise oma kätte võtma.

?Usun, et kui pankrot lõpuks tuleb, siis meil pole mingit probleemi ülikooli päästmisega,? ütles Charles. ?Meil on tudengid, töötajad, õppetoolid ja äripartnerid, keda selle eest tänada.?

Tema sõnul on osa partnereid juba raha andnud, et aidata kooli jooksvaid kulusid tasuda.

Tiiter kinnitas, et kooli päästmise kahest skeemist on tõsisem lahendus seotud ASiga Audentes. Samas ei ole ka Läti Turiba ärikool, kes ühisusele miljon USA dollarit pakkus, võimaluste seast kadunud.

Tiiteri sõnul on arvata, et esmaspäeval kuulutatakse pankrot välja ja selleks ajaks on ühisus edasised koostöövariandid paika pannud.

Hetkel kuum