Viktoria Korpan • 20. mai 2003 kell 14:12

Eesti Loto ei osale kasiino aktsiakapitali suurendamises

Eesti Loto ei osale kasiinofirma aktsiakapitali suurendamises, ettevõtte osalus kasiinofirma Novoloto väheneb 1,2 protsendile.

ASi Eesti Loto juhatuse esimees Monika Salu ütles, et ei toimu kasiinofirma Novoloto aktsiate müüki, vaid aktsiakapitali suurendamine, milles üks omanik ehk Eesti Loto ei osale.

'Novoloto soovis suurendada aktsiakapitali seadmetesse investeerimise teel, sel juhul oleks pidanud ka meie investeerima aktsiakapitali. Meie seda ei soovinud,? ütles Salu. 'Seega väheneb meie osalus Novolotos 10 protsendilt 1,2 protsendile.'

2001. aastal otsustas Eesti Loto nõukogu müüa ära kõik 10% aktsiaid.

?Novomatic ei ole olnud sellest huvitatud. Eesti Loto ei pea tähtsaks osalemist kasiinoäris, Eesti Loto põhitegevus on loteriikorraldamine,' rääkis Salu täna.

'Kui palju investeerib Novoloto seadmetesse, peaks nende endilt küsima, meil ei ole volitusi seda investeeringut kommenteerida,' lisas Salu.

1996. aastal investeeris Eesti Loto Novolotosse 200 000 krooni.

'Novoloto on seni olnud kahjumis ja eelmise aasta lõpetas väikse kasumiga,? rääkis Salu. Eesti riik on selles investeeringus saanud ühelt poolt suurt kaudset tulu olles kasiinoäris osanik, näha sesmisi toimemehhanisme ja vastavalt sellele koostada paremaid regulatsioone. Teisalt on riik partnerina teeninud väikest äritulu läbi osutatud teenuste.?

?Novoloto aktsiakapital suurenes 2,7 miljonilt kroonilt 16 miljonile kroonile,? ütles ASi Novoloto juhatuse liige Margit Kohv. ?Ettevõte investeeris uude kasiinosse, mida avame aadressil Pärnu maantee 2.?

Novoloto aktsionäride koosolek tuleb kokku juba homme. Austria kapitalil rajaneva Novomaticu käes on homse otsuse järgi 98,8 protsenti.

Novoloto on 1996. aasta lõpus registreeritud kasiinofirma, mis tegutseb Eesti turul Admirali kaubamärgi all.

Hetkel kuum