Ülo Toomsalu • 1. juuli 2003 kell 7:05

Pärnu PM: Kohtuvaidlus ähvardab seisata Pärnu sadamatee ehituse

Audru vallas asuva maatüki pärijate algatatud kohtuvaidlus ähvardab määramatuks ajaks seisma panna Vana-Pärnu kaubasadama juurdesõidutee ehituse.

Möödunud neljapäeval Tallinna ringkonnakohtu määrusega Pärnu maakohtusse teisele ringile saadetud vaidlus puudutab kunagist talumaad, mida kolme kilomeetri pikkune juurdesõidutee läbiks umbes 400 meetri ulatuses, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu linnavalitsuse ehitusnõunik Enno Tammekivi ütles eile, et kuigi sadamatee ülejäänud osas lõpeb ehitus tähtajaks seatud 15. septembriks, ei saa sadamat teenindavad raskeveokid seda kasutada.

Nimelt jääb ümber Vana-Pärnu linnaosa kulgeva ja Haapsalu maanteele jõudva tee sisse haigutama kokku umbes 700 meetri pikkune lõik, kus pole ehitustööd alanudki.

Lisaks kohtuvaidluse objektiks olevale Tupa 71 maaüksusele on pikka aega veninud veel ühe Audru valla pinnale jääva endise talumaa munitsipaliseerimise protsess.

?Ma ei oska isegi ennustada, millal sadamatee ehitus lõpeb. Selge on, et sel aastal see lõik valmis ei saa,? sõnas Tammekivi. Ta lisas, et kui maavaidlus suudetakse lahendada varasügiseks, mis oleks kõige optimistlikum prognoos, jõuavad ehitajad enne aasta lõppu parimal juhul vaid teelõigule muldkeha rajada. Asfalteerimistöid ei saaks seal nii või teisiti teha enne järgmise aasta kevadet.

?Sisuliselt võib öelda, et praeguse seisuga on sadamatee ehituseks tehtud investeering kasutu,? sõnas Tammekivi. Tema väitel ei saa ümbersõidutee valmis osasid ilma vaidlusaluse maatükita kuidagi kasutada, samuti ei saa veokite liiklust kuidagi sellest kohast mööda suunata.

Hetkel kuum