Ülo Toomsalu • 23. oktoober 2003 kell 6:03

EPL: valitsus näeb Eestis disainimaad

Valitsuskabinet arutab täna projekti ?Eesti disaini maaks?, mille eesmärk on koondada disainiettevõtted ning ärgitada neid kohapeal valmistoodangut tegema.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen ütles, et kui Eesti on tuntud pigem allhankemaana ja suurettevõtetele osade tootjana, siis peaks arendama riigi toetusel valmistoodangu valmimist siin, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tehes tööd teistele, kui meil endal on nii mõtete kui ka inimpotentsiaali, tundume natuke lihtsameelsetena. Riigile oleks siin valmiv lõpptoodang kindlasti kasulikum,? lausus Atonen.

Ministri sõnul võiks riik seda protsessi aktiveerida ning rõhk võiks olla tekstiili- ja mööblitööstusel, kuid ministri sõnul on võimalused väga avarad.

?Riigil oleks tulu, ettevõtjatel oleks tulu. Valdkondi, kus selles suunas tegutseda, on väga palju,? märkis Atonen. ?Lihtsalt tuleb märku anda, et riik on valmis seda rahaliselt toetama ning ka teadmistega ettevõtjaid julgustama.?

Kui idee leiab valitsuses heakskiidu, on järgmine samm ettevõtjate ja riigi esindajate kokkuviimine ning projektide koostamine.

Hetkel kuum