Ülo Toomsalu • 30. oktoober 2003 kell 6:28

Pärnu PM: Spordijuht koolitas end maksumaksja raha eest Jaapanis

Pärnumaa spordiliidu juhataja Kaiu Kustasson sai kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupilt, millesse ta ise kuulub, 6000 krooni koolitusreisiks Jaapanisse.

Reisi korraldanud Valgamaa spordiliit taotles Eesti kultuurkapitalilt delegatsiooni Jaapanisse sõiduks 90 000 krooni, kuid ei saanud sentigi.

Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esimees Sven Sommer ütles, et kultuurkapital ei toetanud projekti, sest koolituse kasutegur on väike, kirjutab Pärnu Postimees.

?Ameti- ja õppereiside kasutegurit on väga keeruline hinnata,? selgitas Sommer. ?Jaapani spordisüsteem on kahtlemata väga huvitav, kuid kahtlen, kas sellega Jaapanis tutvumine aitab kaasa Eesti maakondade spordi arengule.?

Kustassoni õppereisi toetas siiski kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp, mille üks viiest liikmest ta ise on. Puudujäänud summa 15 200kroonisest koolitusreisist maksis Kustasson enda väitel kinni oma taskust.

Kultuuri- ja sporditoetuse üle otsustajate endale rahaküsimine pole tänavu kevadest keelatud, ent oma projekti suhtes ekspertgrupi liikmed otsust ei langeta.

Ekspertgrupi aseesimees Mati Põdra ütles, et Kustassoni koolitusel osalemise projekt võeti vastu üksmeelselt.

?See oli korralik projekt, vaidlust selle üle ei olnud,? kinnitas Põdra. ?Süümepiinu, et midagi asjaliku tegemata jäi, mul küll ei ole.?

Kustassoni sõnutsi lõi ta Jaapanis kontakte sumomaadluse klubidega, mis lubasid saata Eestisse varustust ja treenereid.

Hetkel kuum