4. november 2003 kell 13:26

Börsiülevaade: Kaubamaja aktsial rekord käega katsuda

Täna hommikul kolmanda kvartali tulemused avaldanud Tallinna Kaubamaja aktsia tõusis 72,91 kroonini ehk oma rekordtaseme vahetusse lähedusse.

Ehkki aktsia 10. aprillil 2001 saavutatud rekordiline sulgemishind (74,40 krooni) jäi löömata tõusis kaubanduskontserni aktsia ostunoteering esimest korda ajaloos üle 70 krooni taseme.

Eilsele kuu suurimale 0,7 mln kroonisele päevakäibele lisas väärtpaber täna küll vaid aga 0,12 mln krooni.

Tallinna Kaubamaja üllatas kolmandas kvartalis ligi 23% käibekasvuga.

Tulemus on tugev, arvestades et möödunud kahe kvartali kasv jäi vastavalt 8 ja 14% juurde ning sel aastal pole kaubanduskontserni müügipind praktiliselt kasvanud. See tähendab, et suures osas on tegemist orgaanilise kasvuga ehk käibe kasv ruutmeetri kohta kasvab.Kaubanduskontserni suurem laienemine jääb möödunud aasta detsembrisse, mil uksec avas kümnes Selver.

Eile päevasiselt ligi 320 krooni alla lennanud Hansapanga aktsia liikus ka täna esimesel kauplemistunnil seal mail, kuid päeva arenedes andis hinnas järele ning sulgus 310,90 kroonil ehk 1,4% miinuses.

Eesti Telekomi tütarfirma EMT juhatuse esimehe Peep Aaviksoo ootamatu tagasiastumise teade investoreid täna eriti ei morjendanud.

Telekomifirma aktsia sulgus viimase kolme nädala suurima käibe najal 108,74 kroonil ehk 0,6% miinuses.

Hetkel kuum