Viktoria Korpan • 19 november 2003

Elion veab sideliine uusrajoonidesse

Elion algatas projekti ?Tallinn 40? moodsa telekommunikatsioonivõrgu rajamiseks Tallinnas ja selle lähiümbruskonnas raadiusega umbes 40 kilomeetrit ? sideliine veetakse uutesse elamurajoonidesse, kus hakkavad elama jõukamad ja perspektiivikamad kliendid. Töid alustati oktoobris-novembris.

ASi Elion Ettevõtted meediasuhete juht Ain Parmas ütles, et selle aasta lõpul saab võrk valmis ja alustatakse teenuste pakkumist Jõelähtme valla Rebala külas, Saku valla Männiku külas, Kiili vallas Luige piirkonnas ning osaliselt Harku valla Lohusalu piirkonnas.

?Esimesi kliente on oodata enne jõule,? ütles Parmas. Kokku katab kõnealune piirkond umbes 400 kinnisvaravaldust, Parmase sõnul kulub nende objektide tegemiseks umbes 4-5 miljonit krooni.

Rebala külla tuleva uue elamurajooni arendaja Leo Tõnurist ütles, et Elion veab sideliine uue rajooni tänavaotstesse, edasi sisetänavaile sideliinide rajamise eest peab aga maksma.

?Elanikud peavad maksma umbes 1000?1500 krooni, saab telefoni või ADSL-ühenduse või mõlemad,? rääkis Tõnurist. Rebalasse tuleb esimesel etapil 31 eramut ja hiljem 14 juurde, valmis on juba 20 maja.

Raadiointerneti levi testimine ja RDSLi pakkumine on käimas Kiisa-Vilivere piirkonnas. Atlas RDSL on mõeldud kasutamiseks piirkondades, kus puudub kaabelvõrk. Tavapäraste juhtmete asemel toimib ühendus raadiolainete abil.

Algatatud on võrgu rajamise projektid Viimsi valla Metsakasti, Makrilli ja Forelli tee ning Suureniidu objektidel, kuid nende valmimine veel sel aastal ei ole Parmase sõnul kindel.

2004. aasta jaanuaris saab valmis raadiointernetti võimaldav RDSLi tugijaam Sakus, mille kaudu saab interneti püsiühendust kasutada Juuliku uusrajoonis.

Oktoobri alguse seisuga oli Elionil 446 240 põhiliini, aastaga vähenes põhiliinide arv 20 600 võrra. ADSL-ühenduste arv kasvas ? III kvartali lõpus oli Elionil üle 41 000 ADSL-ühenduse, kasv eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 70%.

Hetkel kuum