Kadi Heinsalu • 19. november 2003 kell 13:45

Hansapank teeb ööl vastu 23. nov infosüsteemis täiendusi

Hansapank andis teada, et ööl vastu 23. novembrit ei ole võimalik kasutada pangakanaleid infosüsteemide täiendamise tõttu.

1. jaanuaril 2004 hakkab Eestis kehtima rahvusvaheline kontonumbrite standard IBAN (International Bank Account Number), mis on mõeldud välismaksete hõlbustamiseks. Seoses sellega teeb Hansapank ööl vastu 23. novembrit kella 03-06 täiendusi infosüsteemis ning sellel ajal ei ole võimalik kasutada pangakanaleid.

Laupäeva öösel vastu pühapäeva tehtavad täiendused infosüsteemis on eelduseks aastavahetusel jõustuvate IBANi rakenduste kasutusele võtmiseks.

Hansapank palub oma klientidel arvestada, et ööl vastu 23. novembrit kella 03-06 ei saa teha kaardimakseid, samuti ei tööta Hansapanga pangaautomaadid, Interneti-pangad ega telefonipank.

IBAN loob eeldused paremaks maksete liikumiseks ning tõstab Euroopa Liidu liikmesriikide vahel toimuvate maksete kvaliteeti. Pikemas perspektiivis muudab standardiseeritud kontonumbri süsteem välismaksete edastamise senisest kiiremaks ning klientide jaoks odavamaks.

Hetkel kuum