Ülo Toomsalu • 19. november 2003 kell 6:45

PM: Hakkliha tõrjub välja külmutatud lihatooted

Inimeste ostujõu kasvades tõrjub värske hakkliha üha rohkem välja külmutatud lihatooteid ning tõmbab enda poole ka seni keeduvorste tarbinud ostjaid.

Hakkliha moodustab poodides müüdavatest värske liha toodetest kaupmeeste sõnul umbes viiendiku, mis tähendab üpris korralikku käibenumbrit. Rakvere Lihakombinaadi toote- ja turundusjuhi Rene Kiisi sõnul müüvad ainuüksi nemad kuus hakkliha umbes 150 tonni, kirjutas Postimees.

Sikupilli Prisma ostujuhi Tiia Karu sõnul on hakkliha plussiks odavam hind ja laiad kasutusvõimalused. Inimeste ostujõu kasvades hakatakse järjest enam ostma just värskest lihast valmistatud tooteid ning sealhulgas hakkliha.

Karu hinnangul ei ole mõtet karta, et ostujõu suurenemise järel hakatakse hakklihale eelistama teisi värske liha tooteid, mis praegu on hinnalt kallimad. «Ühest küljest jõuavad hakklihani need, kes praegu on keeduvorstide tarbijad, teisalt ei kao ka endised ostjad, sest hakkliha saab laialdaselt kasutada,» rääkis ta.

Hakkliha eeliseks peetakse tihti sedagi, et tegemist on puhtast lihast tootega ning sinna ei lisata märkimisväärses koguses muid aineid.

Samas soovitab tarbijakaitse olla ettevaatlik inimestel, kes hakkliha turult ostavad. Hoiatuse põhjuseks on oktoobris Keskturul läbi viidud kontroll, kus tuvastati pettusi.

Nimelt olid mitmed müüjad seganud odava hinna nimel hakklihasse veise- ja sealiha kõrval lisaaineid, nagu näiteks kanapugusid. Ostjaid sellest aga ei teavitatud.

Hetkel kuum