Peeter Raidla • 24. november 2003 kell 15:10

Indrek Mandre: Oodatav riigikohtu üldkogu lahend on põhimõttelise tähtsusega

Juba aastaid maksuametiga vaidlev ASi Adonis Baltic Timber Group juht Indrek Mandre peab oodatavat riigikohtu üldkogu lahendit põhimõtteliseks.

Mandre sõnul ootavad ka maksuameti töötajad huviga üldkohtu lahendit.

'On ju küsitav, kas on põhjendatud maksuameti poolt avalduse esitamine isiku suhtes maksualase kriminaalasja algatamiseks, kriminaalasja algatamine ning isiku kahtlustatavaks või süüdistatavaks tunnistamine olukorras, kus maksumenetluses ei ole tuvastatud isiku maksuõigusrikkumist ega määratud maksusummat,' kommenteeris ta.

Indrek Mandre viitas juhtumitele, kus isiku maksuarvestuse õigsuse kontrollimiseks on maksuamet andnud isikule õigusvastase korralduse selgituste andmiseks ja dokumentide esitamiseks, samas aga selgub kohtus, et maksuametil pole tegelikkuses tekkinudki soovi millegi kohta selgitusi saada.

'Kohus on sellise korralduse tühistanud kui isiku põhiõigusi rikkuva, kuid maksuamet on selle asemel, et isiku kontrollimist maksumenetluses seaduslikult jätkata, esitanud hoopis avalduse isiku suhtes kriminaalmenetluse algatamiseks,' leidis Mandre.

'Maksuamet ei viitsigi sageli üritada maksumenetlust seaduslikult läbi viia, eriti kui mingis konkreetses asjas on kohtus isiku õiguste rikkumisega vahele jäädud, ning eelistab hoopis kriminaalmenetluse kasuks,' väitis Mandre.

Hetkel kuum