25. november 2003 kell 22:00

Nokia pettis investorite ootusi

Soome firma juhid teatasid üleeile hilisõhtul kohtumisel USA investoritega Texase osariigis asuvas Irvingi linnas, et kasum aktsia kohta on neljandas kvartalis 0,21 ja 0,23 euro vahel.

?Turul oodati, et prognoose neljandaks kvartaliks veidi tõstetakse, seda ei juhtunud ning investorid olid pettunud,? ütles FIM Securities analüütik Jussi Hyöty.

Nokia märkis, et 65% neljanda kvartali käibest tuleb mobiiltelefonide müügist. Võrguseadmete üksuse käive jääb alla 20%. Mobiiltelefonide müük kogu sektoris kasvab tuleval aastal Nokia prognooside kohaselt veidi enam kui 10%. Sel aastal müüakse maailmas kokku 460 miljonit telefoni.

Siemensi kontsern teatas hiljuti, et ootab ülemailmseks mobiiltelefonide müügi kogumahuks sel aastal 470 miljonit telefoni.

Lisaks teatas Nokia juht Jorma Ollila kohtumisel, et Nokia ei avalda enam tulevikus kvartali vahearuandeid. ?Investorid ei ole neist eelteadetest vaimustunud,? ütles Ollila. Nokia jätkab siiski kvartaliprognooside avaldamist.

Ollila prognoosis, et 2008. aastal on maailmas enam kui 2 miljardit mobiilsideklienti. Ollila põhjendas toodud arvu lisanduvate kundedega Brasiilias, Hiinas, Indias ja Venemaal.

Jorma Ollila ei ole rahul Soome riigi majanduspoliitikaga. Ollila ütles WSJile, et ehkki Soomes peljatakse suurfirmade minemakolimist, ei võeta selle vastu suurt midagi ette.

Nokia müüb ainult 2% toodangust koduturul, kus Nokial siiani on 65% tootearendusest ja peakontor. See tähelepanek on Soomes äratanud kartusi, et Nokia kavatseb osa firmast mujale kolida.

Kahtlusi süvendas esmaspäevane teade, et Nokia Enterprise Solutionsi juhiks nimetati ameeriklane Mary T. McDowell. Ta on lühikese aja jooksul juba teine Nokia juhtkonda nimetatud ameeriklane.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum