Kuldar Kullasepp • 26. november 2003 kell 22:00

Viis uut Motorola keskklassi mobiiltelefoni hinnatundlikule ostjale

Telefonitootja on uute mudelitega jäänud truuks väljakujunenud turusegmendile. Kuigi uutest mudelitest üks sisaldab ka digifotoaparaati, on enamik neist tagasihoidliku sisuga. Kaks mudelit toetavad helistaja pildi näitamist, kolm sisaldavad Motorola enda helinatarkvara MotoMixer. Odavamatest mudelitest sisaldab V150 lihtsamat värviekraani ning C200 tuleb vana hea rohelise-musta ekraaniga.

Väike telefon sisaldab VGA-digikaamerat ning MMS-sõnumite tuge. Samuti on võimalik laadida Java tarkvara ja mänge, muuta helinaid vastavalt soovile. C550 parimaks küljeks on ilmselt kvaliteedi ning hinna suhe, mis teeb telefoni kättesaadavaks paljudele. Operaatoreid peaks rõõmustama aga näiteks MMS-sõnumite kasutamise kasv, mis suurendab operaatorite käivet. Telefon peaks müügile tulema veel selle aasta jooksul.

Stiilsesse disaini on paigutatud palju lõbusaid funktsioone. Kasutajad saavad saata fotosid, laadida Java tarkvara, samuti näha helistaja pilti. Ikoonid ning ekraanisäästjad on meeldivalt värvilised. Suurt rõhku on pandud ka polüfoonilistele helinatele, mida saab ise muuta MotoMixeri tarkvara abil. Suurendatud on kõne- ning ooteaja pikkust.

Mudel on saadaval ainult Euroopas.

Mudel, mis on eelkõige suunatud noortele ning trenditeadlikele kasutajatele. Disain on noortepärane, telefoni saab täiendada MTVst laetava sisuga. Nagu võib ka eeldada, pakub telefon polüfoonilisi helinaid ning MotoMixeri tarkvara.

Telefonil korpusel on võimalik vahetada nii esimest kui tagumist paneeli, laetavate ?teemade? abil saab telefonile anda värsket väljanägemist.

See mudel on mõeldud eelkõige neile kasutajatele, kelle jaoks on uued telefonid liiga keeruliseks ning võimalusterohkeks muutunud ning kes igatsevad taga praktilisemat telefoni.

C200-l on vana hea rohelise ja mustaga ekraan. Kasutajatel on võimalik tirida helinaid, telefon sisaldab ka ekraanisäästjaid ning mänge.

C200 jõuab müügile veel selle aasta lõpus.

Kahesageduslik Motorola V150 on tegelikult 1999. aastal ilmunud telefoni uuendus ning seega parajalt retrohõnguline.

V150 ekraan on loomulikult värviline, rõhutatakse ka stiilset hõbedast disaini. Telefon toetab EMS-sõnumeid, häälvalimist. GPRSi tugi võimaldab kasutada internetti.

Eestis on telefon juba müügil, näiteks EMT esindustes maksab see 3090 krooni.

Hetkel kuum