Keskpäeval on Valka ostukeskuse juures vähemalt pooled autod Eesti numbrimärgiga, aga millegipärast ei tule inimesed Läti poest välja pungil täis ostukärudega.

- Eestlased käivad ostmas märjukest, ravimeid ja ka mõnda toiduainet. On see tegelikult odavam kui Eestis?
- Foto: Kollaž. Fotode autor: Andras Kralla
“Naabrimehe tuttav läheb Lätti õlut ostma.”
“Ostsin kraadiklaasi Lätist, poole soodsam.”
“Lätist saab taimi odavamalt.”
Aga: “Lätis on kallim toidukraam kui Eestis.”
Äripäev võttis ette teekonna Läti piirile, et selgus majja lüüa – on siis pärast käibemaksu tõusmist lõunanaabrite juures kaup odavam või ei?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teade, et pangad peavad hakkama esitama Läti maksuametile teavet sularaha sisse- ja väljamaksmise kohta, on tekitanud riigi avalikkuses tugeva reaktsiooni.
Läti võimud teatasid veel 841 Vene kodaniku väljasaatmisest, kuna nad ei valda piisavalt läti keelt.
Paar aastat tagasi Lätist Eestisse kolinud ettevõtja Raimonds Skurulsi idufirma valmistub sisenema professionaalsete mikrofonide üleilmsele turule. Kolimise põhjuseid selgitab ta lihtsalt: Eestis on kergem hingata – teistsugune ärikliima ja suurem austus leiutajate vastu.
Eesti ehitus- ja montaažitööde ettevõte Rivest on viimastel aastatel teinud olulise sammu edasi: kui varem tegelesid nad peamiselt montaazitöödega, on ettevõte nüüd laienenud ka peatöövõtjate hulka ning laiendanud tegevust Skandinaaviasse. Selle kasvuga kaasnes vajadus paindliku ja töökindla IT-tugiteenuse järele, mis toetaks mitme asukohaga meeskonda ja võimaldaks ettevõttel keskenduda oma põhitegevusele.