Ülo Toomsalu • 2. detsember 2003 kell 6:49

SLÕL: haridusministeerium loobus Pärnoja teenetest

Endine majandusminister Mihkel Pärnoja pidi eile asuma tööle haridus- ja teadusministeeriumi teaduse ja kõrghariduse osakonna juhatajana.

«Tegime talle ettepaneku ning läbirääkimiste tulemusena võttis ta selle vastu,» ütles ministeeriumi pressiesindaja Tarmu Kurm eile pärastlõunal SL Õhtulehele ja lisas, et vastav ametikoht on seisnud pikka aega tühjana ning tal on hea meel, et lõpuks keegi sinna leiti.

Hilisõhtul teatas haridusministeerium ootamatult, et pole enam Pärnojast huvitatud ning soovib koha täitmiseks avalikku konkurssi. «Keemiadoktor Mihkel Pärnojal on kindlasti võimalus avalikul konkursil osaleda nagu kõigil teistel soovijatel,» ütles minister Toivo Maimets eile õhtul.

Pärnoja oli majandusminister 1999. aastal ametisse saanud Mart Laari valitsuses ning astus 2001. aasta sügisel tagasi pärast mitut temaga seostatud skandaali.

Keemiadoktor Mihkel Pärnoja ise kinnitab, et temal poliitilisi ambitsioone enam ei ole ja tahtis minna ministeeriumisse tööle apoliitilise spetsialistina.

Hetkel kuum