Gea Velthut-Sokka • 10. detsember 2003 kell 8:21

Itaalias levib mürgitatud pudelivesi

Itaalia kaubanduskeskustes levib tahtlikult mürgitatud pudelivesi, kümme inimest on viidud haiglaravile.

Itaalia kaubanduskeskused olid teisipäeval kõrgeimas valmisolekus, et takistada ?Acquabomberit? ? salapärast mürgitajat, kes on süstinud plastikpudelis müüdavasse vette valgendajat ja atsetooni, kirjutas Eesti Päevaleht Online viitega Reutersile.

Umbes kümmekond inimest, sealhulgas kaks väikelast, on viidud kõhuvaluga haiglasse pärast seda, kui nad jõid mürgitatud pudelivett viimase kahe nädala jooksul.

Esmaspäeval teatasid itaallased enam kui 20 juhtumist, kus pudelivett oli mürgitatud, ja seda erinevates riigi piirkondades.

?See fenomen levib nagu kulutuli,? ütles politseiuurija Roomas päevalehele Il Messaggero. ?Me keskendume selle peatamisele ja uurimisele, kust see kõik alguse sai.?

Politsei teatel kasutab mürgitaja või tema kopeerijad süstalt, et panna väikese koguse mürgiseid vedelikke nagu valgendaja, atsetoon või ammoniaak, pudelivette. Süsti teevad kurjategijad kohe pudelikorgi alla.

Enamikul juhtudel on tarbijad tuvastanud pudeliveel kummalise lõhna ja andnud pudelid politseile.

Keegi pole mürgitamiste eest vastutust võtnud, kuid politsei usub, et tegemist on radikaalse antikapitalistliku aktivisti või keskkonnakaitsjaga.

Hetkel kuum