Pärnu PM: Pärnu Õlu toodab Saksamaale vene märjukest

02. jaanuar 2004, 08:05

AS Pärnu Õlu hakkab alanud aastast tootma Saksamaa turule nelja sorti vene õlut.

Kontakt Dortmundi linnaga sai teoks tänu Pärnu Õlle Läti partnerile Alus Avolsile, kuhu Pärnu tehas samuti õlut tarnima hakkab, kirjutas 29. Detsembri Pärnu Postimees.

Firma müügijuht Tõnu Rannamäe rääkis, et just Lätis toimunud testimisel said kõik Pärnus toodetavad õllemargid hea hinnangu.

Pärnu Õlle kõrval oli sakslaste pakkumisest huvitatuid teisigi. ?Eks meie õlle maitse järgi sakslased otsustasid, et oleme suutelised tootma ka selle turu jaoks,? rääkis Rannamäe.

Firma juht Kalev Männe lisas, et vastavalt hiljuti allkirjastatud lepingule hakkab Pärnu Õlu tootma nelja õllemarki.

Tellija on kaevurilinnas Dortmundis tegutsev kaubakett Schwab, mis kuulub kohalikele venelastele. ?Vene kogukond on seal nii suur, et sellist tellimust pole imeks panna,? sõnas Rannamäe. Etikettide kujundus tuli Saksamaalt, õllemarkide nimed on Shahtjorskoje, Russkoje, Stolitshnoje ja Bogatõrskoje.

Pärnu Õlu võib neid õllemarke Eestiski müüa ja kavatseb kõigepealt Ida-Virumaal katset teha.

Talveperioodil läheb Saksamaale iga kümne päeva tagant 24 000 pudelit, suvel tahetakse niisama suurt kogust iga nädal. Õlletehase praegusele toodangule lisab see kaheksa protsenti.

Palju rohkem hakkab Pärnust õlut võtma lätlaste Alus Avols. Et firma ei suutnud pruulikoda euronõuetega kooskõlla viia, otsustati see kinni panna, tuua sisse Pärnus valmistatud õlut ja see Lätis pudelitesse villida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing