PM: Vanemahüvitise taotlusi laekub sadades

07. jaanuar 2004, 08:08

Pensioniametid on vastu võtnud juba ligi tuhat vanemahüvitise taotlust, kuigi valitsus kinnitab taotlemiseks vajalike dokumentide loetelu alles homme.

Sotsiaalkindlustusameti andmeil oli eile keskpäevaks esitatud kokku 718 vanemahüvitise sooviavaldust, neist Tallinna pensioniametile 347, Tartu pensioniametile 169, Pärnu pensioniametile 114 ja Virumaa pensioniametile 88, kirjutab Postimees.

Kui uue aasta esimesel kahel tööpäeval oli suuremate linnade pensioniametites vanemahüvitise taotlejate tõttu tavalisest rohkem rahvast ja mõnel pool tekkis isegi järjekord, siis eilseks oli suurem tung juba möödas ja pensioniametid töötasid enam-vähem tavapärase koormusega.

Siiski soovitasid Tallinna pensioniameti direktor Liivi Evartson ja Tartu pensioniameti direktor Anne Jõgi eile avalduse esitamisega võimaluse korral natuke kannatada.

Esiteks järjekordade vältimiseks ja teiseks selleks, et oodata ära valitsuse otsus, mis kinnitab vanemahüvitise saamiseks vajalike dokumentide loetelu.

Vanemahüvitist saavad praegu taotleda eelmisel aastal sündinud alla 11 kuu vanuste laste vanemad, kelle sünnituspuhkus on lõppenud ja kes on lapsehoolduspuhkusel.

Alates 1.veebruarist saab vanemahüvitist tõenäoliselt taotleda ka interneti teel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing