Miljardikroonine raudtee võib tuua huku

Rainer Sternfeld 09. jaanuar 2004, 00:00

Tallinna linnavolikogu otsus raudteetransiidist vabaneda ning ehitada Tallinna Sadama ja ISPA toel Männikult Sauele miljardikroonine raudtee võib vale planeeringu korral muutuda kogu Saue linnale katastroofiliseks.

Saue linna- ja vallavalitsus on alustanud koostööd kahe omavalitsuse ühiste lähteseisukohtade väljatöötamiseks linnaga piirneva territooriumi planeerimise osas. Valla üldplaneeringu kohaselt tekib Saue linna vahetus ümbruses sellises mahus uut elamumaad, mis tähendab elanike arvu kahekordistumist umbes kümne aasta jooksul. Kõik see on loomulik, arvestades Saue linna kui Eesti ühe edukama väikelinna praegust arengutempot. Kogu areng on nüüd seatud suure küsimärgi alla seoses raudtee raskevedude planeeritava suurenemisega läbi linna.

Saue kodanike huvides suhtun planeeritavasse raudtee-ehitusse skeptiliselt. Kaubaveo tihenedes muutuks läbisõitvate raskete vooride müra rahvale talumatuks ning kiiresti arenev ja rahulik piirkond poleks enam see, mida ka potentsiaalsed elanikud Sauelt leida loodavad.

Arvestades seda, et kogu raudteejupp läheb Tallinna Sadama raamatupidamise bilanssi, lasub neil vastutus garanteerida muutusteta elamistingimused ja vastavus keskkonnanõuetele. On ilmselge, et kaubarongid tekitavad lubatust valjemat müra. Juhul, kui jõusse jääb plaan ehitada raudtee läbi Saue linna, peab seda läbiv lõik olema ümbritsetud kas korraliku helibarjääriga või paremal juhul kulgeks transiit läbi tunneli. Kommentaarid projekti maksumuse tõusu kohta oleks siin liigsed.

Uue lõigu ehitus hõlmab viit Tallinna naabervalda ning 23kilomeetrise raudtee ümber leidub palju maaomanikke, kellele praegune plaan meelt mööda pole.

Et elukeskkonda puudutavad tõsisemad arutelud ning otsused on alles ees, loodame kõikidelt osapooltelt mõistvat suhtumist erimeelsuste lahendamisel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing