Põhjamaade logistika aastasündmus

ÄP 13. jaanuar 2004, 00:00

Helsingis võib jaanuari viimastel päevadel osa saada Põhjamaade ühest olulisemast logistikaüritusest ? toimub 14. Soome logistikaseminar.

Üritus on kaheosaline, esimene päev Helsingis ja teine kruiisilaeval. Mõlemad osad on varustatud inglisekeelse sünkroontõlkega.

Seminari esimesel osal, 29. jaanuaril esinevad kõnedega logistika tippjuhid Soomest, Venemaalt, Poolast ja Eestist. Teemaderingi kuuluvad: muudatused Balti mere regioonis, globaalse kaubanduse ja IT-trendid, tööstuse ja kaubanduse vaheline koostöö ning transpordi areng. Teine osa toimub kruiisilaeval Silja Symphony ja St ockholmis, kus külastatakse kontserni DAGAB AB.

Eesti Logistikaühingu liige Kaspar Soidla selgitas, et läheb seminarile eelkõige sellepärast, et ennast tudengina logistika valdkonnas toimuvaga rohkem kurssi viia. ?Kuulda loodan oma ala professionaalide nägemusi sellest, millised on trendid Läänemere regiooni transporditurul pärast Euroopa Liidu piiride laienemist, kas ja kuidas toimuvad ümberjaotumised; millised on Eesti võimalused partnerluse parandamiseks Venemaaga ja millised on võtmesõnad ning võimalused transpordi arendamiseks ja efektiivsemaks muutmiseks lähitulevikus üleüldse,? lisas Soidla.

Elcoteqi logistikajuht Lauri Varandi on seminaril osalenud kaks korda ja on mõlemal korral rahule jäänud nii korralduse kui esinejate ettekannetega. ?Seminaril on tavaliselt olnud kindel koht paaril teoreetilisel ettekandel, Venemaaga kaubavahetust puudutavatel teemadel, samuti on käsitletud elektroonilise andmevahetuse arenguid logistikas,? selgitas Varandi. ?Ei maksa karta temaatika liigset Soome-kesksust.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing