Pärnusse kerkib uus kortermaja

Enn Tosso 01. märts 2004, 00:00

Mai rajoonis paiknevad suurimad kaubahallid ja kaubanduskeskused ? Citymarket, Selver, Säästumarket, valmiv Pärnu suurim Papiniidu Kaubanduskeskus, samuti mitmed vabaajaveetmise kohad ? kino, bowling, ujula.

Hoone on viiekorruseline. Peaaegu kõikidele korteritele on projekteeritud rõdu. Küttesüsteemile paigaldatud küttemõõtjad kauglugemissüsteemi loenduritega võimaldavad maksta vaid tarbitud soojushulga eest. Kõikidesse korteritesse on projekteeritud panipaigad.

Elamu sissekäikudepoolsesse külge on rajatud asfaltkattega 64kohaline parkla, mille kasutusõigus jääb valmiva elamu korteriomanikele.

Hooneesine jalakäijate tee kaetakse kõnniteekividega. Projekteeritud on välisvalgustus nii parklale kui ka sisspääsude kohale.

Korterelamule hakkab haldusteenust pakkuma OÜ LVM Haldus, kuni moodustatav korteriühistu ei otsusta teisiti.

Tegemist on pakkumisega soodsal hinnatasemel. Kui arvestada, et praegu müüakse Pärnus Mai rajoonis vanu renoveeritud kortereid juba 10 000?10 500 kroonise ruutmeetrihinnaga, siis 11 500 kr/m² uusehitises ei ole palju. See võiks veidike hoogu maha võtta vanade pindade hinnakasvult.

Hoolimata sellest, et kortermaja on alles vundamendijärgus ning müügitegevusega alustati ligi kuu aega tagasi, on tänaseks müüdud üle 25 protsendi 90st korterist. Projekti plussideks on hea asukoht Mai rajooni ääreosas, läheduses Selver, Mai turg, hea transpordiühendus ülejäänud linnaga ning head parkimisvõimalused, kuna piirkond ei ole väga tihedalt täis ehitatud. Meeldivaks üllatuseks on asjaolu, et 5kordne kortermaja on varustatud liftiga. Pildi pealt näeb maja ka visuaalselt kena välja, ilusates mahedates toonides. Positiivne on ka rõdu olemasolu enamikes korterites.

Tänavu on Pärnu kinnisvaraturule müüki oodata ligemale 300 uut korterit. Planeeritakse 150 korteriga arendusprojekti Mai 6, mis peaks samuti tulema soodsama hinnatasemega. Eksklusiivsemad projektid on Tammsaare ja Papli tn piirkonnas ? sealsetes funktsionalistlikus stiilis kortermajades küsitakse ruutmeetri eest kuni 22 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing