Kristiina Randmaa • 4. märts 2004 kell 14:55

Siim Kallas: EL vajab atraktiivset majanduspoliitikat

Siim Kallas rõhutas täna Berliinis Euroopa Komisjoni esinduses suursaadikutele ja Saksa poliitikutele, et Euroopa Liit vajab atraktiivset majanduspoliitikat.

'Võimatu on mööda vaadata faktist, et majanduslik suurvõim Euroopa Liit on oma arengus teisest suurvõimust - Ameerika Ühendriikidest - maha jäämas,' sõnas Kallas oma ettekandes.

'Euroopa Liit vajab atraktiivset majanduspoliitikat, tõmbenumbreid ettevõtlusele - nagu näiteks soodsat maksupoliitikat. Ettevõtluse maksustamise vähendamine on aja nõue.'

Kallas käsitles ka Euroopa Liidu juhtimist ja Euroopa Komisjoni rolli liidu laienemise ja Euroopa Liidu põhiseadusliku leppe valmimise järel.

'Aruteludes Euroopa juhtimise üle põrkuvad kaks erinevat ettekujutust. Üks on unistus Euroopa Liidust kui tulevasest poliitilises suurvõimust ja teine on veendumus, et Euroopa Liit on eelkõige laialdane riikidevaheline koostöövorm,' märkis Kallas. Samas lisas ta, et ambitsioon Euroopa Liit suurriigina üles ehitada ei näi eriti reaalsena.ettevõtlusele. Üheks olulisemaks tõmbenumbriks on kindlasti soodus maksupoliitika.'

Lisaks Euroopa Komisjoni esinduses peetud kõnele kohtus Siim Kallas täna Saksa parlamendi liberaalide fraktsiooni esimehe Wolfgang Gerhartiga. Homme on Kallasel kohtumised Saksa liidukantsleriametis ja parlamendis.

Hetkel kuum