Ülo Toomsalu • 16. märts 2004 kell 6:48

PM: Tallinn sõlmib Falckiga soodsama leppe

Tallinna linnavalitsus jõudis Falck Eestiga kokkuleppele, et linn saab mobiiliga parkimise tuludest senise 55 protsendi asemel endale 65 protsenti.

Seega tuli linnavalitsus parkimist korraldavale turvafirmale vastu ja jättis samaks muude parkimistulude jaotuse - linnale läheb 55 protsenti ja Falckile 45 protsenti tuludest, kirjutab Postimees.

Parkimislepingu muudatusest hoolimata ei kanna Falck eelmise aastaga võrreldes kahju, sest tänavune linnaeelarve näeb ette ka üldiste parkimistulude kasvu.

Arvestades sellega, et plaanide järgi tõuseb parkimise kogutulu sel aastal 31 miljoni kroonini - eelmisel aastal oli see 21 miljonit - saaks Falck mobiiliga parkimise pealt mullusest umbes 800 000 krooni rohkem. Linn saaks kokkuleppe järgi mitu miljonit krooni rohkem kui eelmisel aastal ja umbes 1,2 miljonit krooni rohkem kui ilma lepingu muutmiseta.

Falcki avalike suhete juht Indrek Lindsalu ütles, et firma on kokkuleppega rahul. Ka Tallinna abilinnapea Jüri Ratas sõnas, et peab eesootavat lepinguparandust linnale igati kasulikuks.

Ratas lisas, et miljonikroonine võit tuleb siiski vaid juhul, kui linnavolikogu võtab vastu otsuse parkimisala laiendamise ja parkimistasu tõusu kohta, mis toob eelmise aastaga võrreldes oodatud parkimistulu tõusu.

Hetkel kuum