PRIA alustab struktuurifondide rahataotluste vastuvõttu esmaspäevast

22. aprill 2004, 13:58

PRIA alustab taotluste vastuvõtmist eurorahadele 26. aprillist, teatas PRIA peadirektori asetäitja Katrin Nookõiv.

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) on struktuurifondide raha jagamiseks vajalikud ettevalmistused teinud ning vastava akrediteerimise läbinud ning alustab struktuurifondide rahade taotluste vastuvõtmist esmaspäevast.

Samas ei pruugi alustada kõigi valdkondade taotluste menetlust. Näiteks ei õnnestu koheselt tegelema hakata kalasadamate moderniseerimise rahataotlustega, märkis Noorkõiv tänasel ÄP seminaril.

Eelmistel aastatel on SAPARDi raames enamus rahadest läinud taimekasvatuses tehnika soetamisele, rääkis Noorkõiv. ?Loodame, et sellel aastal keskendutakse rohkem juba loomalautadele ja muudele meetmetele,? lausus Noorkõiv.

Kalandusettevõtjatele pani Noorkõiv südamele kalalaevastikus uute laevade ehitamise, sest selle jaoks antakse sellel eelarve perioodil toetusi viimast korda. Järgmistel perioodil eraldatakse raha vaid laevastiku moderniseerimisele.

Sellel aastal jagatakse PRIA poolt toetusi kogusummas 2,3 mld krooni. See hõlmab nii riiklikku, Eurooa Liidu, maaelu arengu ja riikliku arengukava toetusi ning turukorraldusmeetmeid.

Taotlusi vaadatakse läbi olenevalt valdkonnast 50-90 tööpäeva. Raha makstakse välja kolme kuu jooksul pärast taotleja poolt investeeringu eest tasumist tõendavate dokumentide esitamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing