Ülo Toomsalu • 23. aprill 2004 kell 6:54

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Lennundusõpetajat ja endist filmire?issööri Olav Neulandit ähvardab kriminaalasi, sest tema organiseeritud tasulised lennukursused on illegaalsed.

BLRT Grupi tütarfirma BLRT Umeks sõlmis Moskva raudteega lepingu, mille järgi tehakse katsetööna ühe diiselrongi kapitaalremont.

Salomoni kaubamärgi spordivarustust Eestisse toov A T Sport lõpetas Sportlandi keti varustamise, viidates viimase maksejõuetusele.

Tallinna lähedusse kavandatatakse kahte uut kombijaama, mis hakkab elektri ja soojaga varustama nii suurettevõtteid kui ka eratarbijaid. Uued kaastootmisjaamad hakkavad konkurentsi pakkuma eelkõige Eesti Energiale.

Postimees:

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson leiab, et Euroopa Liit ei tohi anda järele Venemaa survele käsitleda tuleval nädalal tehtavas ühisavalduses Eesti ja Läti vene vähemuse probleeme Moskva vaatevinklist.

Kindlasti kallinevad nädala pärast bensiin, suhkur, osa autosid, tekstiili- ja elektroonikatooted ning isegi banaanid. Kui valusasti Euroopa Liit eestlase rahakoti pihta kokkuvõttes lööb, ei oska aga keegi prognoosida.

Eesti Energia valis hiljuti märkamatult Eesti energeetika ühele võtmepositsioonile, OÜ Põhivõrk juhiks Henn Jõe, keda peetakse küll väga heaks asjatundjaks, kuid kes tõenäoliselt ei lähe vastuollu Eesti Energia huvidega.

Tallinnas lepinguga tasulist parkimist korraldav turvafirma AS Falck Eesti on kogunud Ahtri tänaval linna maal asuvate parkimiskohtadega eraparkla sildi all kolme aasta jooksul ligi kaks miljonit krooni parkimistulu.

SL Õhtuleht:

Rahandusministeerium kinnitab, et teede-tänavate rahastamiseks peabki minema vaid napp pool kütuseaktsiisist. Riigikontroll on seisukohal, et ministeerium rikub niiviisi käitudes seadust.

Hetkel kuum