Ülo Toomsalu • 1. juuni 2004 kell 6:14

PM: Keskerakond jäi Atoneni vastu üksinda

Ehkki Riigikogu keskfraktsioon otsustab majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atoneni vastu umbusalduse algatamise homme, pole sel enam kaalu.

Teised opositsioonierakonnad ja keskparteist eraldunud tiib Atoneni umbusaldamise ideed ei toeta, kirjutab Postimees.

Nii Isamaaliit kui ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond teatasid eile, et nad ei mõtle Atoneni umbusaldamisele enne, kui kaitsepolitsei on lõpetanud ministri suhtes 21. mail algatatud kriminaalmenetluse.

«Tuleks enne poliitiliste järelduste tegemist ära oodata uurimise tulemused,» teatas eile Isamaaliit, soovitades umbusaldamise küsimust mitte tõstatada enne 13. juunil toimuvaid europarlamendi valimisi.

Sotsiaaldemokraatide pressiesindaja Olari Koppel lisas, et nemadki teevad otsuse siis, kui kapo on lõplikult tuvastanud, kas Atonen lekitas riigisaladust või mitte.

«Minul pole küll praegu mingeid kavatsusi kedagi umbusaldada,» lausus eile Keskerakonnast eraldunud kaheksa parlamendisaadiku juht Sven Mikser.

«Ootaks ikka ära, mida pädevad organid otsustavad, ja alles siis teeks otsuseid. Kui keskfraktsioon peaks siiski umbusaldusele «jah» ütlema, pole nende otsused meile siduvad,» lisas ta.

Isegi kui keskfraktsioon peaks homme otsustama Atoneni tooli kõigutada, jääb neil selleks puudu üks hääl. Parlamendis umbusalduse algatamiseks on vaja 21 häält, ent keskfraktsioonil on eraldunuteta 20 häält.

Hetkel kuum