Töösoovija huvi näitab motivatsioonikiri

Tiina Saar 14. juuni 2004, 00:00

CVde põhjal saame välja valida profiilile vastavad tööle soovijad, nende tegelikku huvi pakutava töökoha vastu me aga läbi näha ei suuda. Motivatsioonita kandidaatidega tegelemine ja nende intervjueerimine ainult pikendab värbamisprotsessi ja väsitab.

Motivatsioonikiri on hea ja käepärane vahend kandidaadi tegeliku huvi testimisel. Lisaks tavapärasele enese sobivuse kirjeldamisele tuleb töösoovijal seal ka põhjendada, miks see töö just teda motiveeriks, millist lisaväärtust pakuks ta ettevõttele ja milliseid arenguperspektiive ta selles töös näeb ja kuidas just see töökoht sobitub tema üldiste karjääriplaanidega. Motivatsioonikirja koostamise peamiseks eesmärgiks on vastata potentsiaalse tööandja küsimusele: ?Miks ma peaksin värbama just selle inimese??

Tööandja jaoks on see asendamatu lisaväärtus CV-le. Seeläbi saab hinnata kandidaadi eneseväljendusoskust, tema seoste loomise võimet, arusaamist tulevasest tööst ja karjääriplaane tervikuna.

Töösoovija saab aga kirja koostades korrastada oma mõtteid, analüüsida oma sobivust ning müüa oma kompetentse. Või siis anda infot selle kohta, et tegelikult see töökoht teda nii väga ei huvitagi ja tegemist oli huupi kandideerimisega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing