PM: Eesti mööblikauplus hakkab müüma Soome

17. juuni 2004, 08:08

Interneti mööblikaubamaja on24.ee laiendas tegevust Soome, lootes seal saavutada vähemalt sama suured käibemahud kui Eestis.

OnShop OÜ juhatuse liige Peep Kuld tõdes, et mai algusest alanud müük Soome on läinud plaanipäraselt. Esimese kuuga on seal käive olnud ligi 100 000 krooni, paarkümmend klienti on oma ostud juba teinud, kirjutab Postimees.

Kulla sõnul on Soomes muidugi konkurents tihedam kui Eestis, sest arvuti vahendusel pakub mööbliostu võimalust IKEA ning ka Hobby Hallil ja Anttilal on väikesed mööblinurgad olemas.

Esialgu on plaan müük Soomes käima saada, kaugemad eesmärgid näevad ette, et müük ületaks Eesti oma, sest Soome turg on 30 korda suurem.

Kulla sõnul ulatub müük Eestis praegu ligi miljoni kroonini kuus, ostjaid on ühe kuu jooksul ligi 500. Internetist ostes on tema sõnul eeliseks just see, et valik on väga suur ning kaup tuuakse kogu Eestis kohale tasuta. Viimast siiski 2000 krooni piiri ületavate ostude korral. Eelkõige kasutataksegi seda võimalust suuremate esemete puhul.

Internetimüügi miinuseks nimetas Kulla aga tõsiasja, et inimene ei saa kaupa enne ostu vaadata ja katsuda. Kui kaup kohal, on see ebasobivuse korral aga võimalus tagasi saata ning sellist võimalust on siiani kasutanud üks-kaks protsenti ostjatest.

Praegu on internetikaupluses väljas ligi 1300 nimetust esemeid, mis peamiselt pärinevad Eesti tootjatelt. Juures on ka tähtaeg, mille jooksul kaup kohale tuuakse. Kulla sõnul võib valmistajal mõni asi olla kohe olemas, teise puhul on vaja seda tootma hakata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing