Ülo Toomsalu • 29. juuni 2004 kell 6:50

EPL: Loodussõbralikud pakendid koguvad populaarsust

Kaupluseketid pööravad üha enam tähelepanu loodussõbralikele ning korduvkasutatavatele pakenditele.

Rimi Eesti turundusjuht Ruta Kallaspoolik ütles, et kauplusekett tuli uute loodussõbralike pakenditega välja paari nädala eest. Rimi tuli Eestis välja kahe tootega, millega inimestel on võimalik sisseoste koju viia. Need tooted on tekstiilkott ning kokkupandav sangadega pappkast. Esimesel hinnaks 19.90, teisel 10 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meie teised Baltimaade kauplused on pakkunud neid tooteid juba varem,? ütles Kallaspoolik.

Esialgu pakub Rimi oma klientidele võimalust saada üle 500-kroonise ostu puhul soovi korral näiteks riidest ostukott kaasa. Samas ei oota Rimi, et uued tooted vahetaksid kilekotid välja. ?Ilmselt kohe kindlasti mitte,? märkis ta.

Kallaspooliku sõnul on inimeste teadlikkus tõusnud ning üha enam pööratakse tähelepanu toodetele, mis on korduvkasutatavad ning loodussõbralikud.

A-Selveri ostudirektor Iivi Saar ütles, et neil on lisaks kilekottidele müügil ka ühekordseks kasutamiseks mõeldud paberkotid. ?Selver oli vist üks esimesi, kes loodussõbralike toodetega turule tuli,? lausus Saar. ?Ma arvan, et meie paberkotid peaksid vastu ka mitmekordsele kasutamisele, kuid mõeldud on need siiski ühekordseks kasutamiseks,? sõnas Saar. Tema sõnul on kliendid ajapikku paberkottide mõnevõrra rohkem kasutama hakanud. ?Hüppelist tõusu pole olnud. Siin on üheks põhjuseks kindlasti ka paberkoti kõrgem hind,? põhjendas Saar. Selverites maksab kilekott 1,50 krooni, samas on paberkoti hind 3.50.

Saare sõnul otsib Selver praegu ka uusi korduvkasutustooteid, millega klientidel oleks võimalik sisseoste koju viia. Eeskätt tuntakse huvi riidest kottide vastu, mille hind jääks alla paarikümne krooni.

Hetkel kuum