29. juuli 2004 kell 11:17

Vihmasadu häirib liiklust Hiiul ja osadel Nõmme kõrvaltänavatel

Tänane tugev vihmasadu ujutas Hiiul üle Pärnu maantee, osa Raudtee tänavast Rahumäel ja mitmeid kõrvaltänavaid, teatas linnaosa valitsus.

Nõmme linnaosavanema Hanno Pevkuri sõnul tuleks praegu Nõmmet läbides võimalusel vältida Pärnu maanteed mööda liiklemist ja vähendada liikumiskiirust kõrvaltänavatel.

?Nõmmelt läbi sõites tuleks kasutada Vabaduse puiesteed, Männiku teed ja Kadaka puiesteed. Kõrvaltänavatel liigeldes tuleb oluliselt vähendada liikumiskiirust, et mitte pritsida jalakäijaid. Enamusel Nõmme kõrvaltänavatel puudub ju kõnnitee,? lisas ta.

Nõmme linnaosavalitsuse poolt hommikul läbiviidud kontrollsõit linnaosa territooriumil näitas, et Nõmme tänavatel on suuremad probleemid Hiiul Pärnu maanteel, Rahumäel Raudtee tänaval, kõrvaltänavatest on problemaatilised Valdeku tänava Nõmme keskuse poolne osa, Mesila ja Seedri tänava Kadaka pst poolne osa ning teatud lõigud Ravila, Trummi, Kurni, Valguse ja Pihlaka tänavast.

Olukorra lahendamiseks korraldab linnaosavalitsus liigvee ärapumpamist esmajärjekorras bussiliiklusega kaetud tänavatelt ehk Raudtee tänavalt ning Pärnu maanteelt. Seejärel vaadatakse üle ka hullemas olukorras sisekvartaalsed tänavad ning vajadusel teostatakse ka seal liigvee ärapumpamine. Lisaks paigaldatakse ohtlikumatesse kohtadesse hoiatavad liiklusmärgid.

Hetkel kuum