Quelle asub Eestis juurde võitma postimüügiturgu

See teeb veidi üle kümne protsendi koguturust, teatas Quelle Eesti. Tegevuse arendamiseks investeerib Quelle tänavu Eestisse üle 15 miljoni krooni.

Quelle plaan on postimüügiettevõtte Anttila Eesti juht Tauno Tuula sõnul sõltuv sellest, kui palju investeerib oma tegevusse temaga kolmandat neljandat kohta jagav Halens. ?Kui Quelle investeerib 15 miljonit krooni, siis tuleb vaadata, kas Halens teeb seda ka,? lausus ta. Postimüügiettevõtete investeeringud puudutavad eeskätt kataloogide arvukuse tõstmist.

Tuula sõnul sõltub postimüügiturul paljuski ka Soomes väidetavalt müügis olevast Stockmanni kontserni liikme Hobby Halli praegu veel lahtisest saatusest.

Halens prognoosib tänavu sügisperioodiks 15protsendilist müügikäibe kasvu.

Halensi ekspordijuht Ave Rixman ütles, et nende sügiskataloog, mis ilmus juuli alguses, tõotab häid tulemusi. Olukorras, kus Quelle plaanib saavutada 10protsendilist turuosa ja kolmandat positsiooni oma tegevusvaldkonnas Eestis, jätkab ka Halens Rixmani sõnul aktiivset tegevust oma püsiklientuuri hoidmiseks ja turuosa juurde võitmiseks.

Seni on investeeringud hõlmanud eeskätt logistika parandamist. Eestisse toodi tagastusladu, mis lubab tagastatud kauba eest kiiremini raha tagasi saada ja uue tellimuse esitada, selgitas ta. Selle aasta täpseid investeeringute mahtusid Rixman ei soovinud avaldada, samuti aasta käibeprognoosi.

Eesti postimüügiturg kahanes mullu kümnendiku võrra, nagu ka suuremate tegijate Hobby Halli ja Anttila käive, samas kahekordistas aastaga oma müüki Quelle.

Kui statistikaameti andmeil oli mullu postimüügi maht 520 miljonit krooni ehk ligi 11 protsenti vähem kui 2002. aastal, siis postimüügifirmad ise hindasid siinse turu mahuks umbes 700 miljonit krooni. Sellest pool on Hobby Halli käes, number kaks on Anttila ning kolmas-neljas Quelle ja Halens.

Eelmisel aastal ilmnenud postimüügi turu langus ei ole Tuula sõnul objektiivne näitaja, sest selle taga olid kahe turuliidri raamatupidamislikud muudatused, mitte aga ostuaktiivsuse vähenemine. ?Me koristasime lihtsalt tagastuskauba käibest ja seda tegi ka Hobby Hall,? lausus ta.

Sellel aastal peaks aga Tuula sõnul postimüügi tulemused Eesti turul tänu üldisele ostuvõime kasvule taas tõusma hakkama.

Quelle alustas Eestis tegevust 1997. aastal postimüügifirma WillowMink kaudu. Aastast 2000 ilmub Quellel eestikeelne kataloog, kus sisaldub tooteid rõivastest mööbli ja kodutehnikani.

Hetkel kuum