Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Peep Põdder: diagnostikakeskuse turg kaob ära

24. august 2004, 16:50

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Peep Põdder ütles, et vastavalt audiitorfirma Rimess hinnangule pole Diagnostikakeskusel turgu enam kauaks.

'Miks keegi pole küsinud, et miks Diagnostikakeskus (DK) üldse müüdi?' küsis Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) juhatuse esimees Peep Põdder. 'Aga müüsime sellepärast, et turg kaob ära! SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (SAPERH) lõpetab parasjagu kompuutertomograafi hanget ning hangib üsna kohe ka magnettomograafi, mis maksab 24 miljonit krooni ning on üks parimaid ümbruskonnas... Seega kaob juba järgmisel aastal vähemalt kolmandik DK käibest ära. LTKH ja Ida Tallinna Keskhaigla (ITKH) ostsid juba omale paremad kompuutertomograafid kui DK-l, seega kaob veel suur osa DK käibest ära, neil ei ole varsti enam kellelegi midagi müüa.
Audiitorfirma Rimess antud hinnangus oli see kõik ka kenasti kirjas ning kui mina oleks ärimees, siis ma poleks sellise summa (9,2 mln kr - toim) eest küll julgenud sellist asja osta,' lõpetas Põdder monoloogi.

Aga DK tootis ju kasumit?
'See kasum..., selle kohta on mul üks võrdlus konservitehasega:
oletame, et mul on konservitehas ning sellel tehasel omakorda on konservkarbitehas, mis toodab ainult mulle. Kui see konservkarbitehas teenib kasumit, siis missuguse järelduse saan ma sellest teha? Ma maksan üle! Sama lugu on Diagnostikakeskusega - kui kahel Tallinna haiglal on Diagnostikakeskus, mis teenib kasumit, maksame me ju järelikult teenuse eest liiga palju!
Kõige hullem ongi, kui Tallinn ostab nüüd DK aktsiad omale ning ei müü neid mingil põhjusel maha, siis hakkab linn, kui 100protsendiline meie (haiglate toim.) omanik meid sundima, et me ostaks kõik uuringud DKst, DK saab jälle suuri kasumeid... ning kokkuvõttes toimub lihtsalt linna raha ühest taskust teise ümber tõstmine,' vastas Põdder. 'Kuna meditsiinivaldkonnas ei pea selliste teenuste ostmiseks riigihankeid korraldama, ei saa me sellest kuidagi kõrvale ka põigelda'.

'Soovist paar miljonit krooni rohkem saada müüakse DK välismaalastele, aga see on ju sisejulgeolekuküsimus, teatud asjad peavad ikka kodumaised olema,' ütles Põdder lõpetuseks. 'Ühelgi arstil ei tuleks pähegi mõtet sellised asjad välismaistele riskikapitalifondidele müüa,' vihjas Põdder tänasele uudisele, et üks Rootsi riskikapitalifond tahab samuti DK aktsiaid osta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing