Datel tarnib Merko Grupile kulude haldamise süsteemi

08. september 2004, 15:56

AS Datel tarnib Merko Grupile projektijuhtimise ja kulude haldamise süsteemi, teatas Datel.

AS Datel ja Soome tarkvaraarendaja Artemis Finland Oy sõlmisid Merko Ehituse ASiga koostöökokkuleppe, mille kohaselt Merko Grupp võtab järgmisest aastast kõigis oma Baltikumi tütarettevõtetes kasutusele Artemises väljatöötatud ja Dateli poolt kohandatava projektijuhtimise ja kulude haldamise süsteemi CMPro 5, mis võimaldab ehitus- ja tootmisettevõtetel keskselt jälgida ja juhtida kõiki oma käimasolevaid projekte ning optimeerida kulusid.

Merko juhatuse liige Alar Lagus tõdes, et Merko Grupile kui tihedas hinnakonkurentsis kvaliteetset teenust pakkuvale ettevõttele on eriti oluline, et kõigist tähtaegadest ja kulueelarvetest suudetaks kinni pidada, mistõttu uue ja kaasaegsetele nõuetele vastava kuluhaldussüsteemi kasutuselevõtt osutus hädavajalikuks. 'Usume, et oleme leidnud oma eesmärkidele kohase ja tihedas konkurentsis eeliseid loova tarkvara, mille abil veelgi efektiivsemaks muutuda.'

Kokkuleppe kohaselt integreerib AS Datel Artemise CMPro 5 süsteemi pilootprojekti käigus Merko Grupi majandustarkvaraga, töötab välja kasutusjuhendid ja viib Merko töötajate seas läbi haldussüsteemi kasutamise koolitused.

AS Datel juhatuse esimehe Urmas Kõlli sõnul on Artemise väljatöötatud tarkvaralahendused väga konkurentsivõimelised ja efektiivsed. Tarnitav CMPro 5 sobib ideaalselt projektipõhise tootmisprotsessiga ettevõtetele juhtimiseks ja kulude optimeerimiseks. 'Kui hinnata, et suurte ehitusprojektide leppetrahvid võivad ulatuda miljoni või enam kroonini päevas, võib sellise projekti- ja kulujuhtimise abivahendi väärtus osutuda ülimalt kõrgeks,' märkis Kõlli.

AS Datel on Eesti juhtivaid infotehnoloogiafirmasid, mille peamiseks tegevusvaldkonnaks on suuremahuliste infosüsteemide ja andmebaaside ehitamine. 14 tegevusaasta jooksul on AS Datel välja töötanud mitmete Eesti Vabariigi põhiregistrite tarkvara, sealhulgas maainfosüsteemi ja ehitisregistri, osalenud kodanikuportaali-, veebipõhiste avalike teenuste-, X-tee jpm arendamisel.

AS Datel on liidriks ka esitlustehnika müügi- ja renditurul. AS Datel konsolideeritud käive 2003. aastal oli 113 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing