Vene toiduainetööstus põlgas Danone pakkumise ära

Katse ebaõnnestus. ?Danone pakutud hind aktsiate eest oli liiga madal,? põhjendas tehingu põrumist Wimm-Bill-Danni investorsuhete juht Marina Kagan.

?Läbirääkimiste tõttu Danonega jättis Wimm-Bill-Dann unarusse tootearenduse ja konkurendid napsasid neilt mahlaturul tugevasti turuosa,? ütles Vene investeerimispanga Troika Dialogi analüütik Viktoria Grankina. Ta lisas, et pikemaajalises perspektiivis on ta firma suhtes väga positiivselt meelestatud.

Lisaks on aktsia langenud ka piimahindade järsu tõusu tõttu Venemaal ja seetõttu, et sinna tuleb järjest rohkem investeerida. Oktoobri alguses teatas firma, et investeeris enam kui 180 mln dollarit piima- ja teraviljafarmidesse Kesk- ja Lõuna-Venemaal.

Wimm-Bill-Danni juhatuse esimees David Jakoba?vili ja firma suurim aktsionär Gavrill Ju?vaev omavad nelja piimafarmi Moskva piirkonnas ning 12 Volgogradi ja Kubanimaa regioonis. Farmides on kokku 20 000 lehma ja 6500 siga.

Ärimehed müüvad firmale Wimm-Bill-Dann 95 protsenti toodangust.

Wimm-Bill-Dann on Venemaa ainus toiduainetööstus, mis on lisaks Vene börsile noteeritud ka USA börsil. Seda 2002. aasta veebruarist.

Wimm-Bill-Dannil on 25 tootmisüksust 21 paigas Venemaal ja SRÜ riikides ning 18 000 töötajat. Kompanii eelmise aasta käive oli 938,5 mln dollarit ehk 11,9 miljardit krooni. Kasum oli 21,2 mln dollarit ehk 268,4 mln krooni.

Võrdluseks võib siin tuua Tallinna Piimatööstuse, kus töötab hetkel 300 inimest. Eelmise aasta auditeerimata andmeil oli Tallinna Piimatööstuse käive 606 miljonit krooni ja kasum 27,8 miljonit krooni.

Wimm-Bill-Danni esindaja Marina Kagan ütles Moskvas kohtumisel ajakirjanike ja investoritega, et lisaks Venemaale on neil lepingud ka Läti, Leedu ja Eesti toidukettidega. Investorid spekuleerisid, et Wimm-Bill-Dann müüb tooteid Leedu VP Marketile.

Hetkel kuum