PM: ELi ettevõtlustoetuste kaasrahastamine väheneb

20. oktoober 2004, 08:52

Riik kavatseb tuleval aastal vähendada Euroopa Liidu (EL) ettevõtlustoetuste kaasrahastamist, mis võib halvata Eesti regionaalse arengu, kirjutab Postimees.

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) presidendi Jüri Järviste sõnul on järgmisel aastal karta riigi toetuse vähenemist struktuurifondidest ettevõtlusele taotletud raha osas, kui eelarve projekti tehtud muudatused Riigikogus heaks kiidetakse. «Me saatsime arupärimiskirja Riigikogule, valitsusse ja presidendile, kuid ei ole siiani vastust saanud,» rääkis Järviste.

Põlva linnavalitsuse arendusnõuniku Kaire Metsa sõnul mõjutab riigi kaasrahastamise vähenemine otseselt või kaudselt ka kohaliku omavalitsuse ettevõtmisi.

«Põlva linna puudutab otseselt ettevõtlusinkubatsiooni toetusprogramm, mille puhul on samuti karta riigi toetuse vähenemist,» rääkis Mets.

Järviste arvates toob toetuste vähendamine palju probleeme kaasa ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS), kus hulganisti töötajaid toetuste administreerimiseks välja koolitatud on ja kes selle eest palka saavad. Ülearused töötajad tuleb praegu koondada, ehkki võibolla mõne aasta pärast on neid jälle vaja. Siis peab EAS asuma vastpalgatud inimesi toetuste haldamiseks uuesti välja õpetama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing