Pika ooteajaga pisike noortetelefon

Indrek Kald 21. oktoober 2004, 00:00

Samsungi teatel kuuluvad telefoni sihtgruppi mobiilikasutajad vanuserühmast 20ndate eluaastate lõpp ja 30ndate algus. Vaid 75 grammi kaaluva telefoni disain on n-ö peo- ja taskusõbralik, kinnijäävat antenni või teravaid nurkasid sel mudelil pole. Samas võivad uue Samsungi väikesed mõõtmed teha selle kasutamise raskeks isegi väikeste sõrmedega mobiiliomaniku jaoks.

Telefonil on kaks ekraani, millest välimine on mustvalge ning näitab kellaaega, levi tugevust, aku laetust ning siseneva kõne korral helistaja numbrit. Klapp on aktiivne ehk selle avamisega helisemise korral algab kõne. Sisemine ekraan kuvab 65 000 värvi. Samas võib olla harjumatu, et kõne ajal lülitub ekraani valgus välja, mis raskendab siis menüüsse sisenemist. Menüü ülesehituse kohta tuleb lisada, et mõne teise tootja mudelilt Samsungile üle minnes tuleb veidi harjumusi muuta (ja ka vastupidi).

Samsung SGH-X460 mälu maht on 8,2 megabaiti, lisaks poolteist megabaiti Java-rakendustele. GPRS-toega telefonil on kalender, mõõtühikute konverter ja valuutakalkulaator, sellega saab saata ning vastu võtta multimeediasõnumeid (MMS), telefoni märkmikku võib sisestada kuni tuhat nime ja numbrit. Uus Samsung pakub ka WAPi (versioon 2.0). SGH-X460 võimaldab valida 40 polüfoonilise helina vahel, kuid helinate ja piiksude kasutamine on uuel Samsungil veidi tüütu. Peale juba harjumuspäraste helivõimaluste tahab telefon muusikat mängida ka näiteks märkmikusse tööülesande ehk task?i sisestamisel ning telefoni sisselülitamisel. Viimase puhul isegi siis, kui telefon on enne väljalülitamist pandud vaiksele re?iimile. Lisaks pole telefonil helina ja vibraalarmi koos kasutamise võimalust, nii et kahele vibreeringule järgneb helin.

Samsungi telefoni väikeseks puuduseks on ka aeglus, mis paistab eriti silma SMSi kirjutamisel. Segadust võib tekitada ka kohatine veider sõnakasutus (nt ?sätted?, ?lõika aadress?, ?lähtesta taimerid?). Telefoni nupud on üsna reljeefitud, seega peab õige klahvi tabamiseks täpselt sihtima.

SGH-X460 vahetab välja Samsungi varasema mudeli SGH-X450. Muudatusena on uuele telefonile lisatud sisseehitatud antenn ning väline ekraan. Kuid erinevalt eelkäijast saab uut telefoni kasutada vaid 900 MHz ja 1800 MHz levialas, seega mitte USAs levinud 1900 MHz võrkudes. Kui SGH-X450 maksab praegu EMTs 2700 kr, siis uue telefoni hind on 3500 kr.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:49
Otsi:

Ava täpsem otsing