Raivo Sormunen • 25. oktoober 2004 kell 22:00

Hansapank andis hinnas järele

Möödunud nädalatel rekordisajus viibinud Hansapanga aktsia on viimasel kahel börsipäeval andnud hinnas järele kokku 2,9%. Eilseks miinuseks tuli poolteist protsenti ja sulgemistasemeks 122,51 krooni.

Väärtpaberi langust võib pidada loomulikuks hinnakorrektsiooniks hiljutise kiire hinnatõusu järel. Mäletatavasti tõusis aktsia ühe kuu pikkusel perioodil 21. septembrist 21. oktoobrini 15%. Peaasjalikult oli tõusu taga edukas võlakirjaemissioon, mis Hansapanga tuntust ja usaldusväärsust välisinvestorite hulgas veelgi kasvatas. Samuti võis väärtpaberit eile veidi nõrgestada negatiivne meelestus suurematel aktsiaturgudel. Hansapanga aktsia on Tallinna börsil praktiliselt ainuke väärtpaber, mis välissündmustele ilma viitajata reageerib.

Isiklikult aga ei tahaks eriti uskuda, et aktsia enne sel reedel avaldatavaid kolmanda kvartali majandustulemusi tugevalt kõikuma hakkaks.

Reedel viimase kvartali kõrgeima tasemeni tõusnud Baltika aktsia sulgemishind andis eile samuti veidi järele. Väärtpaber sulgus 1,2% miinuses, 25,82 kroonil. Samas tõusis aktsia parim ostunoteering üle 25 krooni taseme.

Möödunud esmapäeval teatas Baltika viimase kümne kvartali suurimast ehk 3,64 miljoni kroonini ulatunud kasumist. Samuti paneb ettevõtte käibetrend ja varude vähenemine lootma, et rõivatootja hullemad ajad on möödanik.

Hetkel kuum