PM: Tallinna Kesklinn sulgeb käsitööturgu Sõnajalgade krundil

29. oktoober 2004, 08:21

Tallinna Kesklinna halduskogu otsustas keelata käsitööturu, kioskite ja autoparkla tegevuse Viru väljakul Mere puiestee ääres, kuna tegu on elamumaaga.

Kesklinna halduskogu otsustas teisipäeval, et ei nõustu kaubandustegevuse jätkamisega Vana-Viru 15 / Mere puiestee 1 kinnistul, põhjendades, et tegu pole äri-, vaid elamumaaga, millel kaubelda ei tohi, kirjutab Postimees.

Halduskogu otsus soovitab Kesklinna linnaosavalitsusel keelduda kande tegemisest majandustegevuse registrisse, kui ilmneb, et kaupmees soovib müüa Sõnajalgade kinnistul. Kanne asendab alates tänavu 15. aprillist kauplemislubasid.

Kesklinna vanem Keit Pentus ütles, et linnaosa andis 2000. aastal käsitööturu loomiseks ja parklapidamiseks nõusoleku tingimuslikult, kuni maa omanik teeb krundile detailplaneeringu ja muudab selle otstarbe elamumaast ärimaaks.

Viru väljaku tuletõrjemaja kõrval asuv kinnistu, kus asub ka kunagise Oskar Lutsu apteegina tuntud, möödunud sajandi algusest pärit puitelamu, kuulub suuremas osas Sõnajalgade äriperekonnale, vähemusosalus on OÜ Ringo Kinnisvaral.

Pentuse väitel algatasid Sõnajalad kui krundil kaubandustegevuse korraldajad 2000. aastal küll detailplaneeringu, kuid sellega asjaajamine piirdus.

«Nad on kasutanud kurjasti usaldust, mida nende vastu üles näidati,» hindas Pentus.

Andres Sõnajalg ütles, et planeeringut pole kinnistul seetõttu, et krundi kaasomanik on siiani selle nurjanud. Sõnajala sõnul pole Pentusel ega halduskogul õigust lõpetada erakrundil äritegevust, sest majandustegevuse registrisse ei saa teha tähtajalisi kandeid.

Pentus tunnistas, et teenimatult kannatavad turu sulgemise all umbes 40 tööta jäävat käsitöömüüjat ja meistrid, kelle toodangut seal müüakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing