Kaardimäng röövib poiste taskuraha

Sirje Niitra 04. november 2004, 00:00

Kui mõne aasta tagune mänguasjahitt Furby tegi röövkäigu lapsevanema rahakotti vaid korra ja spinnereid sai osta paar-kolm erinevat liiki, siis Yu-Gi-Oh? kaarte võib osta lõputult.

Rocca al Mare keskuses asuva Juku kaupluse juhataja Jane Varov räägib, et mõnel lapsel on neid maagilisi kaarte kodus juba mitmekümne tuhande eest. Juba stardikomplekti, mis maksab 200?240 krooni, tahab iga poiss mitu tükki, aga neile võib lisaks osta 40?70 krooni maksvaid kaardipakke või 4?8krooniseid üksikkaarte. Erinevaid kaarte on tohutult palju ja lapsed tahavad oma kogusse üha uusi ja uusi, millega teiste ees uhkeldada. Kui kaarte koguneb palju, tuleb nende hoidmiseks osta kiled, mapid ja albumid, mis samuti mänguasjaletis müügis.

Kui poes soovitud komplekti parasjagu müügi pole, valatakse pisaraid ja lüüakse lahinguid. Tallinna Kaubamajas saab unistustekaarte ainult ettetellimisel, kuid mujalgi saavad need alailma otsa ja tuleb juurde tuua. Mõnele pole siinne kaardivalik piisav ja nad tellivad USAst lisa, teab Varov rääkida. Mängijatel on oma klubid ja korraldatakse võistlusi. Müügiedu toetab hommikuti telerist tulev samanimeline multifilm. Tuntud multikatest pärinevad ka mängu tegelased.

Pärnu mänguasjapoe Leopold juhataja Vilma Männik hindab mängu, mis ka suvelinna poiste seas väga populaarne, lastele arendavaks. Nimelt peab selles erinevalt Furbyst ja spinnerist, mis omal ajal sama nõutud olid, pidevalt mõtlema ja ka punkte kokku arvutama. Männik usub, et päkapikud saavad tänavu kindlasti palju kirju, kus need kolm maagilist sõna sees, sest värvilisi kaarte nuruvad vanematelt poes isegi lasteaialapsed.

Yu-Gi-Oh? kaarte toob Eestisse ProCard Baltic. Ettevõtte müügijuht Aivo Sepp ütleb, et kaardid jõudsid Eestisse selle aasta kevadel ja tänaseni on stardipakette müüdud 4000 ringis. Euroopas ja Ameerikas on mäng tema sõnul ülipopulaarne, Lätis ja Leedus alles kogub pooldajaid.

Edu põhjuseks peab Sepp asjaolu, et tegu on lihtsate, kõigile arusaadavate reeglitega. Ta lisab: ?Lapsevanemate silmis on positiivne ka asjaolu, et strateegilised kaardimängud on alternatiiviks arvutimängudele ning erinevalt arvutimängudest ei pea laps istuma silmi kissitades arvuti taga, vaid ta leiab endale turniiridel palju uusi sõpru. Iga üksik kaardiduell on eelmisest täiesti erinev ja eeldab lapselt korralikku mõttetööd, et mängus edu saavutada.? ProCard Balticu läbimüügist moodustavad Yu-Gi-Oh? kaardid 40 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing