10. november 2004 kell 22:00

HP paigutas kaks seadet ühte korpusesse

Sain HP käest testseadme kasutada umbes nädalaks. Nagu HP puhul ikka, on seadme ingliskeelsed instruktsioonid lihtsad ning arusaadavad ka inimesele, kes ei ole arvutispetsialist.

Operatsioonisüsteemiks on seadmel Microsofti Windows Mobile 2003 for Pocket PC. Testitava pihuarvutiga olid kaasas ka lauaarvutist tuttava tarkvara taskuversioonid ? Word, Excel, MSN Messenger ja Internet Explorer. Seega ei ole oma esimest pihuarvutit ostval inimesel väga raske uue seadmega harjuda, sest paljud asjad tulevad tuttavad ette.

Tubli abimees on iPAQiga kaasasolev Microsofti ActiveSync, millega saab sünkroniseerida arvutis ja telefonis olevaid andmeid ? telefoniraamatut, kalendrit, dokumente, Outlooki postkasti ja muud.

Testimisperioodi sisse jäi mul üks bussireis Tartusse ning laevareis Helsingisse. Bussis saab seadet edukalt kasutada teksti lugemiseks. Ka MSN Messengeris ei olnud mingeid probleeme teiste teadete lugemisega, küll oli aga raske seadmesse ise teksti sisestada. Buss rappus sõidu ajal kõvasti ja ekraanil kuvatavat tähte (mõõtmetelt umbes 5×5 mm) on rappuvas keskkonnas raske tabada. Abiks oleks tõenäoliselt olnud ehk väline juhtmeta Bluetooth-klaviatuur, kuid seda mul testimise ajal ei olnud võimalik kasutada.

Ka laev loksub reisimise ajal, aga see ei sega üldse pihuarvutiga töötamist, sest laeva loksumine on rütmiline ja etteaimatav, mitte kaootiline nagu auklikul teel bussis sõitmine.

Interneti ja teiste seadmetega ühendust saada on võimalik erinevatel viisidel. Reisil olles toimivad internetiühenduse loomiseks GPRS ja WiFi. Mõnes kontoris saab ka Bluetoothi kaudu internetti. Bluetoothi ja infrapunaliidese kaudu saab ühendust ka teiste mobiiltelefonide või lauaarvutiga.

Proovisin sidet luua Nokia telefoniga ? esimesel katsel õnnestus Nokiasse üle infrapunaühenduse saata üks elektrooniline visiitkaart ning Nokiast HPsse üle Bluetoothi üks MP3-muusikapala. Ka tasuta WiFi-ühenduse kasutamisega ei olnud probleeme.

Kahjuks ei ole ükski seade kunagi läbini hea. Veidi valmistas probleeme seadme esmane ?võrgutamine?. Häälestades esimest korda GPRS-ühendust, ei ole kasutatavate riikide nimekirjas Eestit. Mul lahenes see probleem sellega, et panin automaathäälestuses oma asukohamaaks Soome ja lootsin et kohalik mobiilifirma annab n-ö Eestisse sattunud soomlasele automaatselt Eestis töötavad asetused. Nii ka juhtus ning peale seda töötas GPRS ilusti.

Ühe korra jooksis iPAQ mul ka täiesti kokku ? lihtsalt pilt jäi seisma ning ühelegi nupuvajutamisele seade enam ei reageerinud. Peale aku eemaldamist ja tagasipanekut oli seade küll kiirelt töökorras, aga oli ära unustanud kõik masinas olnud andmed.

Ka tuleb kallist pihuarvutit hoolega hoida ? Eesti Ekspressi toimetajal Meelis Pilleril oli samasugune pihuarvuti testimiseks, mis kukkus umbes 60 sentimeerti kõrguselt laualt põrandale. See kukkumine lõppes katkise ekraaniga. Garantiivõimalusi uurides selgus, et mõnes kohas pihuarvuteid ei remondita üldse, teises aga prognoositi remondiajaks paari kuud, sest varuosad tulevad kaugelt-kaugelt.

Autor: Alar Pardla

Hetkel kuum