Ülo Toomsalu • 15. november 2004 kell 6:27

PM: Estiko Plastari juht läheb Tallinna tagasi

Mullu kevadel Estiko Plastarit juhtima palgatud Neeme Jõgi lahkub ettevõttest märksa varem, kui esialgne kokkulepe omanik Neinar Seliga ette nägi.

«Mis seal salata, eks mulle on viimne kui üks post Tallinna-Tartu maantee ääres juba päris tuttav,» ütles tallinlane Neeme Jõgi Tartu Postimehele.

«Mõtleva ja tõsise inimese otsus kujuneb päris mitme asja põhjal. Põhjus on nii see, et ettevõtte arengus on saavutatud uus tase, kui ka aastas läbisõidetud 70 000 kilomeetrit. Oma rolli mängib kindlasti ka isiklik elu,» rääkis ta.

Jõgi rõhutas, et Estiko omanik Neinar Seli pole talle lahkumiseks mingit survet avaldanud, pigem vastupidi.

«Seli on pidanud kinni kõigist kokkulepetest ja olen siin saanud vabaduse ja vastutuse tegutseda. Seli ettepanek oli pigem tõsiselt oma otsuse üle järele mõelda ning mitte kiirustada,» ütles ta.

Seli sõnul tuli Jõgi otsus lahkuda talle kurva sõnumina. «Ei ole kerge päevast päeva kahe linna vahet sõita, tean seda omast käest,» tõdes ta. Seli ei osanud veel öelda, kellest saab Estiko Plastari uus juht.

Esialgu pidi Jõgi tulema Estiko Plastarit juhtima kolmeks aastaks, ent sellest ajast töötas ta ettevõttes ära veidi enam kui poole.

Lahkumise põhjuseks ei ole Jõgi sõnul ahvatlevam tööpakkumine. «Ma ei ole praegu aktiivselt ringi vaadanud ja töö pärast väga ei muretse. Ma ei ole kuhugi kätt andnud,» rääkis ta.

Enne Neeme Jõgi Estiko Plastarisse asumist mullu aprillis töötas ettevõttes 230 inimest, praegu on alla 170 töötaja. Tänavu tuleb Estiko Plastari kasum Jõgi hinnangul ligi 200 miljoni krooni suuruse käibe juures 6 miljonit krooni. 2002. aastal oli käive 145 miljonit krooni ning kahjum 10,5 miljonit.

Hetkel kuum