Kesko: ühisfirma ICAga alustab ostusüsteemi ja raamatupidamise ühendamisega

16. november 2004, 13:56

Kesko Foodi presidendi Kalervo Haapaniemi sõnul alustab ICAga loodav Balti ühisfirma ostusüsteemide ja raamatupidamise ühendamisega, poed jäävad esialgu samaks.

Rimi keti omanik ICA Baltic ja Kesko teatasid täna, et Euroopa Komisjon andis senistele konkurentidele loa ühisfirma loomiseks Balti riikides tegutsemiseks. Haapaniemi sõnul oodati vastavat otsust neli kuud ning nüüd saab ühistegevuse osas asuda edasi plaanima.

'Esimene asi on ettevõtte loomine. Loodan, et see saab alustada tegevust 1. jaanuaril,' ütles Haapaniemi. 'Kõige pealt tuleb vaadata üle, mis moodi ühendada ostusüsteemid, samuti raamatupidamine.'

Ta lisas, et Kesko ja ICA poodide ei juhtu esialgu midagi: 'Meil pole Eestis kattuvaid poode, Rimi poed ei konkureeri otseselt meiega.' Samas on mõlemad kaubanduskontsernid Eestis esindatud hüpermarketite sektoris. Haapaniemi ei täpsustada, mis sildi all jätkab ühisfirma Ülemiste kaubanduskeskuses asuva Rimi hüpermarketi opereerimist.

Haapaniemi lausus, et tulevikus lisandub mõni pood Eestisse, rohkem tuleb kauplusi juurde Lätis ning peamiselt keskendub ühisfirma Leedu turule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing